Краса та добре «звучання» для глядача – особливості виставки картин «Квіти серед квітів»

image
4 Березня 2024, 16:38
Поділитися:

Головна  /  Краса та добре «звучання» для глядача – особливості виставки картин «Квіти серед квітів»

|  04. 03. 2024

Саме весна вважається порою ніжності, жіночності, краси, пробудження, початку нового життя. Та й саму весну нерідко порівнюють саме з жінкою – вона така ж чарівна, подекуди – примхлива, часом – непередбачувана.

4 березня в Білій Церкві відбувся вернісаж щорічної виставки-конкурсу «Квіти серед квітів», на якій було представлено понад 50 робіт від 25 білоцерківських художників. Представлені на виставці картини викликають відчуття спокою, щастя, затишку, чистоти, замилування, недоторканості, тендітності, світла й ніби наповнені свіжим весняним повітрям.

До складу журі конкурсу увійшли: художник Георгій Пономарьов, головний спеціаліст управління культури і туризму Білоцерківської міської ради Алла Карабач.

З-поміж розмаїття краси, зображеної на полотні, членами журі традиційно було визначено кращі роботи серед жінок-художниць в двох номінаціях – «Портрет» та «Натюрморт».

Тож у номінації «Портрет» перемогу здобули: Олена Яросевич – з роботою «Непереможна»; Яна Каплінська – з картиною «Донечка» та Ніна Іванова – з роботою «Донька Оленка».

У номінації «Натюрморт» кращими були визнані: Тетяна Сухачова – з роботою «Троянда»; Людмила Діденко – з роботою «Піони» та Тетяна Фокіна – з картиною «Весняний сад».

Під час заходу авторки найкращих картин були нагороджені дипломами переможців виставки та символічними подарунками.

Творчим доповненням до краси образотворчого мистецтва стали виступи зразкового ансамблю баяністів та акордеоністів Білоцерківської школи мистецтв №4 (керівник – Тетяна Субот).

Особливості цьогорічної виставки картин «Квіти серед квітів» прокоментував член журі, художник Георгій Пономарьов:

«У цій виставці беруть участь як професійні художники, так і аматори, і це чудово, адже вони можуть одне в одного чомусь повчитися. Сама тема «Квіти серед квітів» робить цю виставку сповненою доброти. Відмінність її полягає в тому, що вона, можливо, більш яскрава. Люди хочуть більше світла, тепла, сонця, і художники даруюсь все це іншим людям, розкриваючи свій внутрішній світ. Автори цієї виставки – як жінки, так і чоловіки, але переможців традиційно визначають тільки серед жінок. Критерії відбору кращих картин були традиційними – художня грамотність та технічне виконання. Якщо присутній власний погляд художника, це спрощує роботу журі. Але зараз ми шукаємо в картинах щось незвичне, намагаємося таким чином простимулювати учасників. Тож, мабуть, основний критерій відбору найкращих робіт цієї виставки – це краса, добре «звучання» картини для глядача».

Тож пориньте і ви у чарівний світ образотворчого мистецтва! Адреса виставкового залу бібліотеки-філіалу №5: проспект Незалежності, 55, з 10.00 до 17.00 (крім суботи). Виставка триватиме до 20 березня.

>>> Більше світлин <<<

Джерело: Біла Церква – офіційний сайт