КП “Плесо” планує розчистити озера Синє до кінця року

КП “Плесо” планує розчистити озера Синє до кінця року
24 Жовтня 2023, 14:33
Поділитися:

24 жовтня 2023 г. 14:24

За результатами обговорення з громадськістю, яка виступає за порятунок озера Синє, комунальне підприємство (КП) “Плесо” шукатиме виконавця робіт із розчистки озера. Спершу планують провести роботи для покращення екологічного та санітарного стану озера.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА) з посиланням на повідомлення КП “Плесо”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як зазначається у повідомленні, враховуючи критичний стан водойми та запит громади на її відновлення, першочергово планується виконати комплекс робіт, спрямованих на покращення екологічного, санітарного та гідрогеологічного стану озера.

“Згідно з експертизою, загальна вартість робіт, які включають відновлення водойми та благоустрій території довкола, становить 96 млн 350 тисяч гривень”, – прокоментували у пресслужбі КП “Плесо”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У пресслужбі зауважили, що у 2023 році планується провести перший етап робіт – розчистка озера.

“Комплекс робіт проведуть за рахунок коштів, передбачених у спеціальному фонді в розмірі 35 млн гривень”, – наголосили у КМДА.

Також додали, що рішення щодо продовження благоустрою території розглядатиметься окремо не раніше 2024 року.

Як інформувала KВ, у Подільському районі столиці, на Виноградарі, повністю висохло озеро Синє. Колишня блакитна перлина району не дочекалася порятунку від КП “Плесо”, яке, нібито, розробило проєкт, що передбачав розчистку озера та наповнення його водою. Роботи мали розпочати не пізніше жовтня.

Нагадаємо, у серпні стало відомо, що роботи з розчистки та благоустрою обмілілого озера Синє в Подільському районі планують розпочати не пізніше жовтня. В Київській міській державній адміністрації (КМДА) запевняли, що було розроблено проект, який передбачає розчистку озера на глибину 5 метрів, відновлення його гідрологічного режиму через відкриття підземних джерел і наповнення водою природним шляхом.

Читайте: Роботи з розчистки та благоустрою озера Синє розпочнуться восени, – КМДА

Фото: Михайло Сторожук

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона