КОР намагається передати Київраді ініціативу щодо вигнання депутатів від ОПЗЖ

image
1 Листопада 2023, 12:35
Поділитися:

1 листопада 2023 г. 12:31

Депутат Київської обласної ради (КОР) від “Європейської Солідарності”, адвокат Романа Титикало (на фото праворуч) поділився з колегами із Київради досвідом відсторонення від повноважень депутатів, обраних від забороненої політичної партії “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ). Мова йде про вчорашнє засідання регламентної комісії Київради, яке пройшло з “половинчастим” успіхом.

Про це KВ стало відомо з публікації Романа Титикала на його сторінці в Facebook.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Сьогодні на засіданні регламентної комісії Київради ділився нашим досвідом заборони ОПЖЗ, розповідав колегам як ми прийняли подібне рішення в Київська обласна рада і вже реалізуємо його на практиці за ініціативою фракції Європейська Солідарність Київщини!”, – написав 31.10.2023 року депутат.

Нагадаємо, що 17 жовтня Київська обласна рада виключила зі складу ради вісім депутатів від забороненої ОПЗЖ: Валерію Барановську, Тараса Ващішіна, Олександра Мутеля, Андрія Фещенка, Юрія Чередніченко, Ірину Швець, Олега Корбана та Валерія Ксьонзенка. Автором відповідного проєкту рішення виступив саме Роман Титикало. На його думку, краще б цим питанням зайнялася Верховна Рада на законодавчому рівні, але вже як є.

Читайте: Очищення зали: Київська обласна рада призупинила повноваження 9 депутатів

У свою чергу, про результати засідання Постійної комісії Київради з питань регламенту, депутатської етіки та запобігання корупції по відповідному питанню в Facebook відписалася депутатка столичної міськради від фракції “Європейська Солідарність” Вікторія Пташник.

Ця комісія вчора розглянула два проєкти рішень: “щодо позбавлення депутатів від ОПЗЖ керівних посад в органах Київради” та “щодо призупинення повноважень депутатів від ОПЗЖ в Київраді”.

За словами Пташник, перший документ було підтримано більшістю членів регламентної комісії. Хоча під час відповідного чомусь вирішив утриматись депутат від “Удару”, заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Вячеслав Непоп, цей проєкт рішення вже можна виносити на розгляд депутатського корпусу Київради. З другим прєктом складніше – його підтримали тільки два члена регламентної комісії Київради (той самий Непоп, та депутат від “Батьківщини” Віталій Нестор “утримались після тривалої дискусії”).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Втім, Вікторія Пташник сподівається, що в підсумку все вдастся. “Окрема подяка Роману Титикало, який приїхав поділитись досвідом, як вони круто прийняли подібні рішення в Київській обласній раді і вже реалізовують на практиці!”,- добавила депутатка.

Нагадаємо, що в склад Постійної комісії Київради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції наразі входять 4 депутати: Леонід Ємець (голова комісії, фракція “Європейська Солідарність”), Віталій Нєстор (перший заступник голови, фракція “ВО “Батьківщина”), Вячеслав Нєпоп (секретар комісії, фракція “УДАР”) та Володимир Прокопів (фракція “Європейська Солідарність”).

Читайте: Депутатів від “ОПЗЖ” пропонують позбавити мандатів у Київраді

Зазначимо, що фракції партії “ОПЗЖ” на сьогоднішній день у Київраді офіційно не існує. На момент, коли в березні 2022 року зі складу цієї фракції першим вирішив вийти Володимир Яловий, ця фракція складалася з 12 депутатів. Здебільшого члени цього утворення (Рустем Ахметов, Володимир Кравець, Олександр Плужник, Олександр Попов, Михайло Царенко та Сергій Мамоян) наразі зібрані у депутатську групу “Платформа за життя та мир”.

Фото: ФБ Вікторії Пташник

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона