Конюшня на Коцюбинського: комусь радість, комусь сум. Чим незадоволені мешканці сусідніх будинків?

Конюшня на Коцюбинського:  комусь радість, комусь сум.  Чим незадоволені мешканці сусідніх будинків?
6 Червня 2025, 12:21
Поділитися:

До редакції «Вістей» звернулися мешканці вулиці Коцюбинського та прилеглих до неї вулиць та провулків: Князя Володимира, Мистецької, Софіївської та інших. Вони скаржаться на приватну конюшню, яка відкрилася на вул. Коцюбинського, 172. Це вже не перше звернення мешканців вулиці, адже історія тягнеться ще з 2020 року. Саме тоді у приватному секторі між житловими будинками на трьох суміжних земельних ділянках відкрилася тваринна ферма із козами, вівцями, свинями, індиками, курями й іншою живністю.

У 2021 ферму обіцяли закрити

У 2020 році мешканці названих вулиць об’єдналися в ініціативну групу та почали оббивати пороги владних інстанцій. Кажуть, іншого виходу не було: сморід від ферми став нестерпним, а дружні бесіди із власниками ні до чого не привели. Їхні численні звернення врешті-решт дали результат: у 2021 році чергову скаргу розглянули на засіданні виконкому і за розпорядженням секретаря Бориспільської міської ради Владислава Байчаса було створено робочу групу, що мала всебічно дослідити питання та врегулювати конфлікт між власниками ферми та мешканцями сусідніх будинків.

До складу групи увійшли заступник міського голови Сергій Лещенко, представники Бориспільського міськрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України», управління містобудування і архітектури, відділу з контролю за благоустроєм, правоохоронних органів, Бориспільського районного управління ГУ Держпродспоживслужби, відділу ДАБІ, голова постійної комісії з питань індивідуального будівництва та землекористування.

У результаті робоча група виявила, що земельні ділянки використовуються не за цільовим призначенням, а здійснення сільськогосподарської діяльності з утриманням численного поголів’я тварин та птиці негативно впливає на навколишнє середовище, здоров’я людей та порушує санітарні норми. Крім того, перевірка виявила недотримання санітарно-захисної зони від ферми до житлової забудови та відсутність дозволів на деякі споруди. За підсумками проведених перевірок та зустрічей із власниками мешканців вулиці запевнили, що незаконна господарська діяльність буде припинена, а територію приведуть у відповідність до чинних санітарних норм.
Сьогодні представники ініціативної групи запевняють — ферму не лише не закрили, а й розширили. А до численних сільськогосподарських тварин на території додалися ще й коні та поні.

Конюшня на Коцюбинського:  комусь радість, комусь сум.  Чим незадоволені мешканці сусідніх будинків?

Через чотири роки: порушень правил благоустрою не зафіксовано

На початку травня цього року мешканці мікрорайону повторно почали звертатися зі скаргами на діяльність ферми, у тому числі у відділ з контролю за благоустроєм. «Вістям» про виїзд на місце та перевірку розповіла заступниця керівника відділу Світлана Голуб.

За її словами, сьогодні територія, яку займають ферма та кінний клуб, чиста та доглянута, порушень правил благоустрою перевіркою не зафіксовано.

«Відразу зауважу, що ми перевіряли територію та заклад лише в межах своїх повноважень. Так, наприклад, ми не можемо перевіряти правильність утримання тварин чи вплив ферми на навколишнє середовище — це питання Держпродспоживслужби. Так само ми не уповноважені перевіряти законність господарської діяльності та реєстраційні документи — для цього є податкова служба, — пояснила Світлана Голуб. — Щодо благоустрою території (а вона об’єднує три приватні земельні ділянки), то ми не побачили ані бруду, ані безладу. Вся територія доглянута та зелена, облаштовані клумби, дитячий та спортивний майданчики. Нам розповіли, що планують облаштувати ще й гостьові будиночки. Власником ферми та кінного клубу є багатодітна родина — в ній зараз четверо дітей, і мама вагітна п’ятою дитиною. Нас запевнили, що за тваринами наглядає ветеринар, на них є документи. Гній з території вивозиться раз на тиждень.

Під час візиту ми не відчули жодних сторонніх запахів, хоча розуміємо, що вони час від часу можуть з’являтися: адже мова йде про тварин. Але це приватний сектор, і в приватних обійстях люди часто тримають свійських тварин чи птицю, а це завжди якісь запахи, від цього неможливо застрахуватися, якщо ви обираєте життя в приватному будинку. Разом із тим, ми вирішили здійснити повторну перевірку пізніше, коли настане спека. Можливо, тоді ми зможемо відчути, наскільки сильними є запахи та наскільки вони можуть турбувати мешканців прилеглих будинків.
До речі, ми також поспілкувалися з деякими з мешканців вулиці і не почули якихось скарг.

Взагалі родина робить нелегку і добру для міста справу. Адже в Борисполі мало активностей для дітей та місць, де можна відпочити на природі всією родиною. Тому сподіваюся, конфліктна ситуація вирішиться».

«Знову пишемо скарги»

Перевірка відділу контролю за благоустроєм та її висновки влаштували не всіх мешканців вулиці. Деякі з них рішуче налаштовані боротися далі та вже написали чергові скарги в Бориспільську міську раду — до секретаря міської ради Владислава Байчаса та до депутата округу Віталія Тищука, в яких просять «припинити незаконне використання земельної ділянки, яке спричиняє шкоду довкіллю та мешканцям».

«Ми всі вже втомилися. На відкритій терасі не відпочити, вікна не відкрити, одяг на вулиці не просушити. Купа порушень, а з нас роблять якихось злюк-сусідів, які постійно чимось невдоволені», — кажуть люди.

Конюшня на Коцюбинського:  комусь радість, комусь сум.  Чим незадоволені мешканці сусідніх будинків?

Приватна стайня: «Плануємо переїзд»

Приватна стайня «Ліберті» не приховує своєї діяльності. Є сайт, офіційні сторінки у Фейсбуці та Інстаграмі. За відносно недовгий період часу місце стало улюбленим для багатьох бориспільців. Тут проходять уроки верхової їзди, можна покататися на поні чи конях у манежі, а вже вправні вершники можуть взяти коней напрокат для здійснення прогулянки містом та полями. Доступні як любительські, так і професійні спортивні тренування. На фермі можна відсвяткувати День народження чи інше свято у ковбойському стилі, провести романтичну прогулянку чи просто зробити фотосесію з тваринами.
Щоб з’ясувати подробиці конфлікту з сусідами та можливі способи його вирішення, «Вісті» поспілкувалися з власницею ферми Анною Ярмоленко.
За словами пані Анни, їй відомо про скарги і вона по мірі можливостей намагається вирішувати спірні питання.

«Комусь подобається наша діяльність, комусь ні. Розумію, що задовольнити усіх неможливо, завжди буде хтось, кому щось не подобатиметься. Звісно, я усвідомлюю, що наша ферма та коні можуть створювати комусь незручності. Крім того, не всі люблять тварин. Тому ми з чоловіком прийняли рішення підшукати земельну ділянку подалі від будинків, де наші тварини нікому не заважатимуть. Ми вже знайшли вільну земельну ділянку за Окружною дорогою. Вона в комунальній власності Бориспільської громади, тому ми звернулися до адміністрації з проханням надати нам її в оренду. Це займе певний час, але проблема в тому, що дехто із сусідів не хоче чекати і не хоче слухати ніяких пояснень. Є такі, що на будь-які спроби щось сказати здіймають крик і лемент.

Буквально сьогодні мені нарешті вдалося спокійно поспілкуватися з одним із сусідів і він пообіцяв, що спробує поговорити з іншими сусідами і все їм пояснити.

Я хочу, щоб люди зрозуміли, що ніхто не хоче навмисно псувати їм життя. Ми вклали в ферму та кінний клуб стільки сил та здоров’я, що назвати це бізнесом (в чому нас звинувачують ті ж сусіди) поки неможливо. Зараз ми займаємося і реабілітацією військових, і заняттями дітей із ДЦП та аутизмом. Нещодавно нас відвідувала психолог із бориспільської лікарні, яка займається психологічною реабілітацією військових. За її словами, вона дуже рада, що ми є в місті, адже раніше доводилося їздити на іподром у Київ. Так само дуже подобаються наші заняття дітям. Спілкування з тваринами допомагає заспокоїтися та відволіктися, зараз це особливо актуально.

Ми хочемо бути корисними не лише для себе, а й для суспільства та міста, в якому ми живемо з 2012 року, у якому народили та виховуємо дітей. Не всі можуть оцінити наші зусилля та наші прагнення. Можливо, скарги посприяють тому, щоб питання з виділенням нам ділянки в оренду вирішилося позитивно і якомога швидше. Якщо усе вдасться, ферма та кінний клуб переїдуть, а замість них я висаджу поряд із нашим будинком сад», — пояснила Анна Ярмоленко.

Конюшня на Коцюбинського:  комусь радість, комусь сум.  Чим незадоволені мешканці сусідніх будинків?

Конюшня на Коцюбинського:  комусь радість, комусь сум.  Чим незадоволені мешканці сусідніх будинків?

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама