Кому і як допомагає Червоний Хрест на Київщині (відео)

Кому і як  допомагає Червоний Хрест на Київщині (відео)
1 Серпня 2022, 21:02
Поділитися:

Дивитись відео на сайті

Аліна – матуся трьох малюків. Вона вперше у центрі видачі гуманітарної допомоги від Товариства Червоного Хреста на вулиці Нове шосе в місті Буча. Декілька хвилин на перевірку документів, внесення у загальний реєстр – і семикілограмовий продуктовий набір у жінки в руках.

Аліна, багатодітна мама:
«Дуже дякуємо організації, що допомагає людям у такий складний час. Я з багатодітної родини, і зі своїми дітками дуже вдячна за допомогу».

Разом із Аліною продуктові набори отримують люди похилого віку.

Ніна, пенсіонерка:
«Та підняти неможливо цю коробку! Та ви що, це така допомога! Так що велика подяка вам, і дай Бог вам здоров’я».

Біля пункту видачі невелика черга. Керівництво організації каже, що вже другий місяць роботи тут натовпу не буває. Усе тому, що грамотно організували робочий процес: розділили потребуючих на категорії. Кожна – окремий день тижня.

Володимир Сєрий, голова Бучанської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України:
«Намагаємося в день видавати 50–60–70 наборів допомоги. Люди спершу приходять і реєструються, а потім за складеними списками ми обдзвонюємо, і вони приходять на призначений час і отримують допомогу».

Керівники організації зазначають – найважче було організувати робочий процес із нуля після звільнення Київщини.

Ігор Прокопенко, голова Київської обласної організації Товариства Червоного Хреста України:
«[Треба було] налагодити процес, а саме відновити роботу організацій із тих населених пунктів, районів, міст, які найбільше постраждали. Тому пріоритет, звичайно, надавався таким населеним пунктам, як Ірпінь, Гостомель, Бородянка, Макарів і, зокрема, Буча – і як районний центр, і як місто».

До налагодження роботи Червоного Хреста в Бучанському районі немало зусиль доклала і депутатка Бучанської міської ради, волонтерка Катерина Українцева.

Катерина Українцева, депутатка Бучанської міської ради, волонтерка:
«Я дуже переживала, як воно тут буде поєднуватися: це, все ж таки, житловий будинок, тут люди хочуть жити, відпочивати, а не щоб тут був такий трошки хаос. Але все вийшло насправді добре. Я дуже вдячна цій команді, яка тут об’єдналася. І вже менше в мене є потреба бути тут присутньою і допомагати, бо вони вже самі можуть впоратися».

Зараз особлива увага організації спрямована на підтримку вимушено переміщених осіб. Тому певні види гуманітарної допомоги наразі обмежені, зокрема продуктова.

Ігор Прокопенко:
«Ми вимушені на сьогоднішній день підтримувати тих, хто саме прибуває сьогодні і зараз на територію Київської області. У зв’язку з цим ми видаємо деякі види гуманітарної допомоги одноразово».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!Джерело: ITV