Комітет Ради підтримав запровадження на час війни безкоштовного проїзду для ВПО

image
7 Листопада 2022, 19:34
Поділитися:

7 листопада 2022 г. 19:23

Комітет Верховної Ради (ВР) з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин пропонує парламенту прийняти у першому читанні законопроект, який передбачає, що під періоду дії воєнного стану на території України внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право на безкоштовний проїзд усіма видами транспорту.

Про це KВ стало відомо з картки законопроекту №8020 “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” щодо запровадження безкоштовного проїзду для внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“За підсумками розгляду комітет ухвалив рішення: рекомендувати Верховній Раді проект закону про внесення змін до закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” щодо запровадження безкоштовного проїзду для внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану,(…) включити до порядку денного восьмої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу”, – йдеться у висновку комітету.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно законопроекту, у період дії воєнного стану на території України ВПО мають право на безкоштовний проїзд на території всієї України усіма видами міського пасажирського транспорту, автобусами приміських і міжміських маршрутів, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості.

Зазначається, що забезпечення вказаного права внутрішньо переміщеної особи покладається в межах своїх повноважень на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Нагадаємо, столична міськрада уповноважила Департамент будівництва та житлового забезпечення Київської міськдержадміністрації (КМДА) сформувати фонд житла, призначеного для тимчасового проживання в столиці ВПО. Мова йде про закупівлю або будівництво квартир в рамках спеціальної державної програми. Питання щодо орієнтовної кількості сімей ВПО, які отримають це житло, та об’ємів фінансування на такі заходи поки що залишаються відкритими.

Читайте: Київрада доручила КМДА сформувати фонд житла для ВПО

Фото: Уніан

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона