КЕКЦ: Забудовники з ТОВ “Галерна затока” не заплатили до бюджету Києва 200 млн гривень податків

image
17 Жовтня 2023, 17:48
Поділитися:

17 жовтня 2023 г. 17:42

Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) звернувся до правоохоронних органів, щоб ті перевірили несплату ТОВ “Галерна затока” 200 млн гривень до бюджету Києва згідно чинного як мінімум з 2010 року договору оренди сорока гектарів у районі Галерної затоки (острів Галерний та частина урочища Покал).

Про цеKВ дізналася з повідомлення КЕКЦ 17 жовтня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Київський еколого-культурний центр повідомляє, що за оренду 40 гектарів землі у районі Галерної затоки за 13 років чинного договору оренди ТОВ “Галерна затока” мала б сплатити до Київського бюджету біля 200 мільйонів гривень, але цього не сталося.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Як слідує з листа податкових органів ТОВ “Галерна затока” за всі ці роки не сплатила до Київського бюджету жодної гривні.

В результаті чого до Київського міського бюджету не надійшли значні суми, які могли бути спрямовані на вирішення важливих соціальних проблем міста, а також на потреби ЗСУ”, – сказано в повідомленні КЕКЦ, що посилається на офіційну відповідь податківців на запит щодо цієї історії.

Передисторія, яку нагадує у зв’язку з цим КЕКЦ, така (цитуємо):

“1 жовтня 2007 року Київська міська рада часів Черновецького прийняла рішення N 434/3268, яким передала в оренду ТОВ “Галерна затока” сорок гектарів в районі Галерної затоки ( острів Галерний та частина урочища Покал).

Рішення господарського суду м. Києва від 06.10.08 було залишено у силі Постановою Вищого господарського суду України від 19.05.2010 у справі №17/354 та договір оренди визнано укладеним https://reyestr.court.gov.ua/Review/9557657“.

Тобто, висновує КЕКЦ, від 19 травня 2010 року рішення Вищого господарського суду набуло чинності, а відповідно у орендаря, ТОВ “Галерна затока”, виник обов’язок сплачувати орендну плату.

“В таких діях посадових осіб ТОВ “Галерна затока”, яка, як ми гадаємо, належить київському олігарху-забудовнику Іванову та його помічнику Семенову,можливо містяться ознаки кримінально караних діянь”, – сказано в дописі КЕКЦу на Фейсбуці.

Там же активісти кажуть, мовляв, у цій історії “на наш погляд, є ознаки корупції, як з боку ТОВ “ Галерна затока”, так і з боку КМДА. Зовсім незрозуміло, чому протягом 13 років КМДА не вимагає від забудовників платити гроші за оренду та повернути до бюджету Києва 200 млн. гривень? Напевно, хтось із високих чиновників КМДА у долі із забудовниками”.

“Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) звернувся до правоохоронних органів, щоб вони перевірили несплату ТОВ “Галерна затока” 200 млн. гривень до бюджету Києва, а також антіекологічну лобістську діяльність для забудовників з боку депутатки (Юлії – KВ) Лимар”.

Як інформувалаKВ минулого місяця, Київський еколого-культурний центр почав судитися із забудовниками та Київрадою на захист Галерного острова. Судовий розгляд відкрив суддя Господарського суду Києва.

Читайте: У столиці в суді намагаються захистити Галерний острів від забудови

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона