Кабмін запускає програму “Доступна іпотека”

image
3 Серпня 2022, 13:15
Поділитися:

3 серпня 2022 г. 13:00

Кабінет міністрів затвердив умови забезпечення масового іпотечного кредитування для держкомпанії “Укрфінжитло” в рамках програми “Доступна іпотека”. З 1 жовтня отримати пільговий кредит під 3% на 20 років з початковим внеском в розмірі 20% для купівлі житла зможуть окремі категорії громадян, з наступного року – під 7% усі, хто матиме бажання і можливість зробити перший внесок.

Про цеKВ стало відомо з урядового повідомлення за підсумками засідання Кабміну під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 2 серпня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Детально умови іпотеки викладені в прийнятій 2 серпня постанові №856 “Деякі питання забезпечення приватним акціонерним товариством “Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадян України”.

На першому етапі пільговий кредит під 3% на 20 років з початковим внеском в розмірі 20% для купівлі житла зможуть отримати:

військовослужбовці, працівники сектору безпеки та оборони;

медики;

вчителі та педагогічні працівники;

науковці.

Слідкуйте за “КиївВладою” в ТелеграмПодписаться

“Роботодавці цих категорій працівників матимуть можливість компенсувати їм початковий внесок та частину тіла кредиту за рахунок бюджетних програм (розмір компенсації залежить від вислуги).

Пізніше програма стане доступною для всіх українців, чия житлова нерухомість не перевищує 52,5 кв. м +21 кв. м на кожного члена сім’ї”, – йдеться в урядовому релізі.

В рамках програми “Доступна іпотека” можна буде придбати житло до 52,5 кв. м загальної площі + 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї. Якщо йдеться про обласний центр, – то в будинку, що знаходиться в експлуатації не більше 10 років.

При цьому вартість не повинна перевищувати оціночну, визначену оцінником або співробітником банку.

Також вартість 1 кв. м не має перевищувати опосередковану вартість спорудження, визначену Мінрегіоном та збільшену в 2,5 раз для обласних центрів, міст з населенням понад 300 тис. осіб, на відстані до 15 км від Києва, в 2 рази – для міст з населенням 100-300 тис. осіб, в 1,75 раз – для інших населених пунктів.

Житло обов’язково застрахують від ризиків випадкового знищення або випадкового пошкодження на повну оціночну вартість.

Масову іпотеку цифровізують, оформити заявку на кредит можна буде через портал “Дія”.

Читайте: Для внутрішніх переселенців будуватимуть “швидке житло” – Кабмін

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона