Кабмін запровадив “підйомну” допомогу на дітей, повернутих з окупації або депортації

Кабінет міністрів України (КМУ) запровадив одноразову допомогу дитині, яка повернулася на підконтрольну територію після депортації, примусового переміщення або з тимчасово окупованих територій. Кошти в сумі 50 тисяч гривень (“підйомна” допомога) дозволять батькам або іншому законному представнику створити належні умови для реінтеграції і адаптації дитини в Україні. За різними оцінками, від початку російського вторгнення в Україну 2022 року рф примусово переселила тисячі українських дітей на підконтрольні їй території, надала їм російське громадянство, примусово усиновила їх у російські сім’ї та створила перешкоди для возз’єднання дітей з рідними і проживання на Батьківщині. За різними оцінками, йдеться про від майже 20 тис. дітей до понад 300 тис. дітей.
Про це КВ дізналася з повідомлення на Урядовому порталі.
Вказується, що для отримання допомоги “законний представник дитини має звернутися до Державної служби України у справах дітей. Ця допомога не буде враховуватись під час обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій”.
Мінсоцполітики нагадує, що для повернення дитини складається індивідуальний план: “Він охоплює не лише її шлях додому — але і комплекс послуг, які необхідні для її успішної реінтеграції в Україні. Підтримка після повернення — індивідуальна для кожної дитини”.
Згаданий план заходів, за даними урядового релізу, включає три пакети допомоги: короткостроковий, середньостроковий і довгостроковий: “Залежно від потреб дитина отримує соціальні, медичні, психологічні, реабілітаційні, юридичні послуги, за відсутності сім’ї — влаштовується в сімейну форму виховання. Необхідну підтримку отримує і родина дитини”.
Читайте: В Україні змінили дату Дня захисту дітей з 1 червня на 20 листопада
Як інформувала КВ, повернення депортованих до росії українських дітей – одна з ключових цілей у рамках формули миру, яку обстоює Україна на міжнародній арені.
Міжнародний кримінальний суд 2023 року видав ордер на арешт путіна, бо президент російської федерації, ймовірно, “несе відповідальність за воєнні злочини у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до рф”.
Питання незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей має залишатися у фокусі міжнародної уваги – наполягають в Офісі Президента від початку повномасштабного вторгнення: радниця керівника ОП, операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна у квітні 2025 року повідомила, що Україна повернула додому 1269 дітей. Цього вдалося досягти завдяки посередництву третіх країн і тісній співпраці держави з неурядовими організаціями, що здійснюють рятувальні місії.
Як відомо, рф примусово переселила тисячі українських дітей на підконтрольні їй території, надала їм російське громадянство, примусово усиновила їх у російські сім’ї та створила перешкоди для возз’єднання дітей з рідними і проживання на Батьківщині. За різними оцінками, йдеться про від майже 20 тис. дітей до понад 300 тис. дітей.
Читайте: Повномасштабна збройна агресія рф в Україні відібрала життя у понад 630 дітей
Фото: Укрінформ
КиївВлада
Олексій Ігнатьєв
Джерело: КиївВлада
Відео

