Кабмін відклав до кінця війни обов’язкове використання електронного підпису

image
25 Травня 2022, 15:42
Поділитися:

25 травня 2022 г. 14:41

Обов’язкове використання електронного підпису на захищеному носії в Україні відтермінували на період дії воєнного стану та протягом шести місяців із дня його припинення. Таке обов’язкове використання е-підпису на захищених носіях планувалося запустити з 31 березня 2022 року. Але, щоб не створювати під час воєнного стану “навантаження на надавачів електронних довірчих послуг” і великих черг, рішення відтермінували.

Про цеKВ стало відомо з повідомлення Урядового порталу за підсумками засідання Кабінету міністрів під головуванням Дениса Шмигаля 24 травня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“У 2020 році використання електронного підпису в окремих випадках, коли вимагається кваліфікований, було впроваджено в межах експериментального проекту. А обов’язкове використання е-підпису на захищених носіях планувалося запустити з 31 березня цього року. Експериментальний проект успішно себе зарекомендував. Лише минулого року було отримано 17 млн е-підписів, якими скористалися понад 8 млрд разів.

Однак для того, щоб не створювати під час воєнного стану навантаження на надавачів електронних довірчих послуг і великі черги на отримання довірчих послуг, рішення відтермінували. А це означає, що користувачі електронних довірчих послуг із 1 червня 2022 року зможуть і надалі використовувати удосконалені підписи, що базуються на кваліфікованих сертифікатах для е-взаємодії фізичних та юридичних осіб, а також автентифікації в держсистемах”, – йдеться в урядовому релізі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в ТелеграмПодписаться

В уряді нагадали, що минулого року Кабмін схвалив законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації” (№6173). Парламент ухвалив документ у першому читанні 12 травня ц.р.

Законопроект забезпечує безперервне обслуговування електронних підписів незалежно від припинення діяльності надавача таких підписів та надає можливості віддаленої ідентифікації особи онлайн без особистої присутності під час отримання кваліфікованого електронного підпису.

Законопроектом передбачається використання у якості електронного підпису наступних засобів електронної ідентифікації: електронний носій (CardID), мобільний електронний підпис (MobileID), банківська електронна ідентифікація (BankID), а також електронна ідентифікація за допомогою мобільного застосунку у смартфоні або планшеті (SmartID).

Відтак, близько 90 законів України буде приведено у відповідність до європейських норм.

Читайте: Що таке електронний (цифровий) підпис

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона