Кабмін схвалив план дій щодо виконання угоди з ЄС про спільний авіапростір
14 Липня 2022, 13:23
Поділитися:

14 липня 2022 г. 13:15

Кабінет міністрів затвердив план заходів з виконання Угоди між Україною та Євросоюзом про спільний авіаційний простір. Цей договір Верховна Рада (ВР) ратифікувала напередодні повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Про план заходівKВ дізналася з опублікованого на Урядовому порталі розпорядження №593-р “Про затвердження плану заходів з виконання Угоди між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами-членами, з іншої сторони, про спільний авіаційний простір”, прийнятого на засіданні Кабміну під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 12 липня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Серед іншого, план заходів передбачає “пріоритизацію актів законодавства ЄС, що підлягають інкорпоруванню в законодавство України”. Відповідальною за це призначено Державіаслужбу, яка також повинна визначитися – чи потребуватиме Україна технічної допомоги ЄС для імплементації європейського законодавства в українське.

При цьому, таке узгодження законодавства має відбутись не одномоментно, передбачається два перехідних періоди.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

ВР ухвалила закон про ратифікацію угоди між Україною та ЄС 17 лютого 2022 року. Угода встановлює обов’язкові правила, технічні вимоги, адміністративні процедури та базові експлуатаційні стандарти.

Метою угоди є поступове створення спільного авіапростору між Україною та ЄС та його державами-членами, що ґрунтується, зокрема, на ідентичних правилах у сфері безпеки польотів, авіаційної безпеки, організації повітряного руху, захисту навколишнього середовища, захисту прав споживачів, систем комп’ютерного бронювання, а також на ідентичних правилах із соціальних аспектів.

А для цього угода встановлює обов’язкові правила, технічні вимоги, адміністративні процедури, базові експлуатаційні стандарти та норми імплементації між сторонами.

Спільний авіапростір функціонуватиме на основі вільного доступу до ринку авіаперевезень та на рівних умовах конкуренції. Україна має вжити необхідних заходів, щоб інкорпорувати у правову систему України та імплементувати вимоги та стандарти актів Євросоюзу.

Сама угода була підписана у жовтні 2021 року. Підписанню передувала тривала підготовка, що відбувалась не безхмарно – кілька разів підписання відкладали через суперечності всередині ЄС.

Читайте: Украина и ЕС подписали долгожданное соглашение об “открытом небе”

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона