Кабмін скасував запланований три роки тому на 2023 рік перепис населення вартістю у 80 мільйонів

image
20 Жовтня 2023, 19:01
Поділитися:

20 жовтня 2023 г. 19:01

Кабінет міністрів України (КМУ) визнав нечинним власне розпорядження від 2020 року про проведення у 2023 році Всеукраїнського перепису населення. Тоді вважалося, що за понад 80 мільйонів гривень можна буде дізнатись електронними засобами – скільки людей живе в Україні, і скільки з них громадян.

Про цеKВ дізналася з повідомлення представника уряду в парламенті Тараса Мельничука за підсумками засідання КМУ під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 20 жовтня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Визнано таким, що втратило чинність, розпорядження КМУ від 09.12.2020 N 1542 “Про проведення у 2023 році Всеукраїнського перепису населення”. Доручено Державній службі статистики після припинення чи скасування воєнного стану в Україні внести пропозицію щодо проведення Всеукраїнського перепису населення”, – сказано в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як інформувала KВ, Кабінет міністрів наприкінці 2020 року запланував провести Всеукраїнський перепис населення у 2023 році, виділивши близько 82,5 млн гривень на впровадження сервісу для ідентифікації громадян за номером мобільного телефону через інтернет.

Тоді йшлося про електронну форму перепису, а не від домогосподарства до домогосподарства.

Планувалося, що гроші в сумі 82 млн 474,9 тис. гривень підуть на вдосконалення програмно-апаратного комплексу автоматизованої системи складання квартальних списків та переписного районування.

Збиралися модернізувати програмно-апаратний комплекс автоматизованої системи пробного перепису населення – щоб у ній з’явився сервіс для ідентифікації громадян за допомогою телефонного номера (мобільного) у підсистемі збору переписних даних під час інтернет-раунду перепису. Було у планах і привести цифрові картки довідників у відповідність до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (у зв’язку з на той час новим районуванням).

Як виглядає зі строків, перепис мав співпасти з проведенням чергових парламентських виборів (якби не війна, вони мали би пройти 31 жовтня цього року).

Читайте: Кабмин планирует провести мобильную перепись населения через интернет в 2023 году

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона