Кабмін продовжив термін використання паперових декларацій для ввезення гуманітарної допомоги в Україну до 1 квітня

image
20 Листопада 2023, 18:04
Поділитися:

20 листопада 2023 г. 18:04

Кабінет Міністрів України продовжив можливість використання паперових декларацій для ввезення гуманітарної допомоги в Україну до 1 квітня 2024 року. Це дасть змогу організаціям, які завозять гуманітарну допомогу, продовжувати свою діяльність за звичними процедурами.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Урядового порталу.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Також зазначається, що водночас, з 1 грудня цього року отримувачі можуть вже почати використовувати цифровий механізм для ввезення гуманітарної допомоги. Тобто подавати декларацію онлайн з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

Відповідні зміни були ухвалені за результатами опрацювання зворотнього зв’язку від волонтерської спільноти, яка активно долучилась до обговорення проблематики.

“Триватиме перехідний період з можливістю подання паперової декларації до 1 квітня наступного року. За цей час Мінсоцполітики, у співпраці з іншими органами влади та громадянським суспільством, продовжить опрацьовувати конструктивні коментарі та пропозиції для покращення правового регулювання процедури ввезення і обліку гуманітарної допомоги”. – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Водночас, під час перехідного періоду фонди, громадські організації та інші отримувачі зможуть адаптувати свої процеси до використання цифрової системи та оцінити її переваги.

Отже, з 1 грудня у отримувача немає обов’язку користуватись лише паперовим чи цифровим механізмом. Тобто організація може використовувати будь-який варіант, що потім буде відображено у звітності.

Також повідомляється, що з 1 листопада по 1 грудня триває тестування цифрової платформи для ввезення та обліку гуманітарної допомоги. До нього вже долучились більше 300 організацій.

Читайте:В Україні третина гуманітарної допомоги не потрапила до військових, – Держмитслужба

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона