Кабмін, поки війна, частково скасував митний контроль
6 Травня 2022, 15:03
Поділитися:

6 травня 2022 г. 13:54

Кабінет міністрів постановив, що поки в Україні діє режим воєнного стану, здійснювати державний контроль нехарчової продукції митні органи не будуть.

Про цеKВ стало відомо з повідомлення постійного представника уряду в парламенті Тараса Мельничука за підсумками засідання Кабінету міністрів під головуванням Дениса Шмигаля 3 травня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Припинено тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, здійснення митними органами державного контролю нехарчової продукції”, – повідомив Мельничук у своєму Telegram-каналі.

Текст прийнятого урядом документу наразі відсутній на Урядовому порталі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в ТелеграмПодписаться

Як відомо, відповідно до норм закону “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції” (частини десятої статті 37) в Україні діє Порядок здійснення державного контролю нехарчової продукції.

Згідно з цим порядком, контроль продукції здійснюється під час її митного оформлення для вільного обігу на митній території України.

Зокрема, посадовою особою підрозділу митного оформлення під час здійснення контролю продукції перевіряється документація в паперовій або електронній формі, що супроводжує продукцію у разі введення в обіг відповідно до встановлених вимог.

Також при цьому може проводитись вибіркове обстеження (візуальний огляд) зразків продукції “на предмет наявності на продукції Національного знака відповідності, якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, та правильності його застосування і нанесення згідно з правилами, встановленими законами України, та виданими відповідно до них нормативно-правовими актами, у тому числі технічними регламентами”.

Як інформувала KВ, на засіданні 3 травня Кабмін прийняв постанову, яка розписує те, як акцизний податок з реалізації тютюнових виробів будуть зараховувати в місцеві бюджети. Це робитимуть за формулою, що враховує співвідношення вартості операцій з торгівлі на відповідній території до загального обсягу по країні. При цьому, сплачувати акциз будуть не роздрібні торговці, а виробники та імпортери тютюну.

Читайте: Тютюновий акциз сплачуватимуть у місцеві бюджети не торговці, а виробники та імпортери

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона