Із листопада в Україні запрацює електронний рецепт на наркотичні лікарські засоби: що потрібно знати про майбутні нововведення — МОЗ

image
25 Жовтня 2022, 13:52
Поділитися:

Із листопада в Україні електронний рецепт пошириться на групу наркотичних (психотропних) лікарських засобів. Це другий етап у забезпеченні контрольованого відпуску рецептурних препаратів та черговий крок на шляху зміцнення здоров’я українців і покращення доступу до ліків. Йдеться про лікарські засоби, що мають наркотичну (психотропну) дію та обіг яких є суворо обмеженим. Такі препарати застосовуються виключно за рецептом лікаря, та за конкретними медичними показаннями. 

Що необхідно знати про майбутні зміни? 

  1. Виписати е-рецепт на наркотичний (психотропний) лікарський засіб зможе той лікар, який відповідає за лікування пацієнта. Це може бути як сімейний лікар, так і вузькопрофільний спеціаліст – хірург, онколог чи невролог. При цьому для отримання е-рецепта декларація не обовʼязкова. 
  2. Із випискою електронного рецепта пацієнту приходитиме смс із номером електронного рецепта та унікальним кодом підтвердження, які він має повідомити фармацевту в аптеці для отримання препаратів, призначених за рецептом. Втім, для зручності пацієнта лікар або медична сестра/брат може роздрукувати пацієнту інформаційну довідку, що містить номер рецепта та інформацію про призначення. 
  3. У разі затяжного чи хронічного захворювання або за необхідності продовжити лікування, пацієнт може отримати повторний електронний рецепт на потрібні ліки дистанційно, звернувшись до свого лікаря телефоном. Як і при фізичному прийомі, пацієнт отримає смс-повідомлення з номером рецепта та кодом його погашення. 
  4. Якщо лікар поки не працює з ЕСОЗ, на перехідному періоді він зможе виписати пацієнту паперовий рецепт на спеціальному рецептурному бланку рожевого кольору форми “ф-3”. 
  5. Отримати наркотичний лікарський препарат за електронним чи паперовим рецептом як і раніше можна в тій аптеці, що має відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Таким чином, з впровадженням електронного рецепта в Україні спрощується доступ до необхідних ліків пацієнтам, які потребують складного лікування відповідно до медичних показань, а також додатково посилюється контроль за відпуском з аптечних закладів лікарських засобів, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини.

Джерело: Київська обласна військова адміністрація