Інвестор Нелін буде захищати у суді своє право на офісне приміщення банку “Аркада”
image
9 Вересня 2020, 16:58
Поділитися:

9 сентября 2020 г. 16:45

Національний банк України звинувачує у махінаціях приватного інвестора Олега Неліна (на фото), який вклав понад 10 мільйонів доларів у забудовника “Аркади”, щоб люди змогли отримати своє житло. Нелін звинувачення відкидає та заявляє, що в суді із Фондом гарантування вкладів фізичним особам (ФГВФО) планує захистити своє право за приміщення центрального офісу банку.

Про це KV стало відомо з сюжету на телеканалі “Інтер”.

“У вересні 2019 року мені надійшла пропозиція про кредитування компаній, пов’язаних із банком “Аркада”, для відновлення будівництва житлових комплексів в сумі 10 мільйонів доларів. Я вніс свої гроші та ще взяв гроші свого партнера і вклав у цей проект. У мене були абсолютно правильні погляди на ведення бізнесу, я плачу податки, вклав гроші, щоб люди почали отримувати житло своє”, — розповів Нелін телевізійникам.

в Телеграм

За словами інвестора — все робили офіційно. Уклали із забудовником групи “Аркада” угоду, а під заставу взяли будівлю банку. Проте, згодом Забудовник став систематично порушувати договір займу. До того ж за майже рік часу він так і не відновив будівництво.

Після чергового порушення умов договору Олег Нелін розпочав процедуру стягнення заставленого майна банка, та почав оформлення права власності на будівлю банку “Аркади” на себе в якості відшкодування заборгованості по договору позики. Тепер його самого звинувачують у тому, що угода нібито фіктивна і була укладена лише для виводу основного активу банку – будівлі.

“І тепер склалася парадоксальна ситуація. Я вклав 10 млн доларів у вітчизняного забудовника, намагався допомогти відновити будівництво, а тепер мене намагаються зробити шахраєм, очорнюють в очах сусідів, партнерів, проводять обшуки, я ходжу на допити. Тепер я розумію, що в нашій країні з інвесторами можуть зробити все, що завгодно, за надуманими звинуваченнями”, — зазначив Нелін в коментарі “Інтеру”.

Висловились стосовно оформлення будівлі і в НБУ.

“У групі компаній “Аркада” є як сам банк, так і забудовник. НБУ регулює винятково діяльність банку і до того моменту, як зникла будівля з балансу компанії, до “Аркади” не було питань. Коли ми говорили про шахрайську схему, я мав на увазі те, яким чином з балансу банка зникла будівля на вулиці Ольгинській”, — заявив голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Натомість адвокат Неліна Павло Шершньов та сам інвестор стверджують: усі звинувачення у фіктивності угоди абсолютно не обґрунтовані і вони мають всі документи на доказ того, що угода була законною.

“Усі знають, що зараз дуже ретельно досліджуються кошти перед внесенням їх на банківський рахунок. Ми готові документально підтвердити кожен крок цього правочину, який підтвержує його реальність. У нас на руках перш за все платіжні доручення на суму 260 мільйонів гривень, що на вересень 2019 року складало понад 10 мільйонів доларів США. Ці платіжні доручення підтверджують реальне перерахування коштів на рахунок забудовника “Аркади”, — розповів адвокат Шершньов.

Заперечує інвестор і звинувачення щодо ймовірної змови з президентом банку “Аркада” Костянтином Паливодою.

“Це – абсурд, тому що ми з паном Паливодою познайомилися тільки у 2019 році в момент, коли ми обговорювали критерії угоди із залучення цих 10 млн доларів”, — заявив інвестор.

Інвестор та його захисник сподіваються, що голову Нацбанку та Фонду гарантування вкладів ввели в оману і наполягають, що будуть відстоювати свою позицію в правовому полі.

Вони також заявляють, що боротимуться й надалі, а якщо їх не почують — звертатимуться навіть до міжнародних правових інституцій.

Читайте:Несмотря на действия НБУ и КГГА, банк ищет выход из ситуации, – “Аркада”

Фото: скріншот з відео “Інтера”

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА