як кіберполіція спільно з волонтерами звільняє нас від інтернет-злочинності

Сьогодні, інтернет став не лише місцем для розваг, а й полем битви. Кіберзлочинність існує вже давно, фішери, хакери та шахраї, що незаконними методами намагаються вас надурити, взломати, чи поцупити ваші дані – ось основні адепти кіберзлочинності. Проте, зараз, цей перелік можна поповнити і тими, хто створює, та розповсюджує фейки. У сучасному світі кіберзлочинність стає все більш поширеною проблемою. Зловмисники використовують інтернет для того, щоб обманювати людей, красти їхні особисті дані, поширювати фейки та пропаганду.
Деякі країни, зокрема росія, поширюють неправдиві новини, щоб посіяти паніку та невпевненість серед українців. Для боротьби із цим, і не тільки, був створений проєкт «Брама»!
Що таке «Брама»?
«Брама» — проєкт, що покликаний допомогти захистити український інформаційний простір від дезінформації, та пропаганди.
Чому саме «Брама»?
Брама – це ворота, які захищають від небезпеки.
У середньовіччі, Брама уособлювала все місто як захищену спільноту, що відображено в міській геральдиці багатьох українських міст, таких як: Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Рівне, Херсон та інших.
У сучасному світі кіберзлочинність стає все більш поширеною проблемою. Зловмисники використовують інтернет для того, щоб обманювати людей, красти їхні особисті дані, поширювати фейки та пропаганду.
Саме тому так важливо, щоб ми всі навчилися захищати себе в Інтернеті. І проект “Брама” може допомогти нам у цьому.
Виклики, з якими стикається проект
Війна, що наразі триває в Україні, не обмежується лише боротьбою за територіальну цілісність. росія активно намагається підкорити й інформаційний простір (зокрема український), використовуючи різноманітні методи впливу на суспільну думку. З початком повномасштабного вторгнення, російська інформаційна експансія значно посилилася, і країна-агресор намагається досягти своїх національних інтересів за допомогою проникнення в медіапростір.
До основних каналів, що поширюють російську пропаганду можна віднести:
ЗМІ: Російські телеканали, зокрема RT і Sputnik, активно маніпулюють фактами, перекручуючи реальність, щоб сформувати вигідну для росії картину подій.
Соціальні мережі: Використання фейкових акаунтів та ботів для розповсюдження дезінформації та провокування конфліктів серед користувачів.
Кібератаки: Вчинення атак на комп’ютерні системи з метою крадіжки інформації або поширення шкідливих даних.
Метою росії є не лише контроль над інформаційним полем, а й:
Підрив довіри до демократичних інститутів, щоб виправдати власну авторитарну систему.
Пропагування інтересів росії та оправдання її агресивних дій, таких як війна в Україні. Контроль за думкою громадян для утримання влади на всіх рівнях.
У зв’язку з цими викликами, для українців важливо розвивати вміння розпізнавати пропаганду та дезінформацію. Дезінформація в Інтернеті має руйнівний вплив на свідомість людей і може впливати на хід війни.
Кожен з нас може сприяти зменшенню поширення дезінформації, блокуючи або повідомляючи про фейкові новини та небезпечні повідомлення. І тут на допомогу приходить проект «Брама», який має на меті боротьбу з пропагандою та фейками.
Наша унікальність
Унікальність проекту «Брама» – це те, що, він не має аналогів в Україні.
Ми вирішуємо проблему кількісно та якісно!
Що це означає?
«КІЛЬКІСНО зменшуємо медіаприсутність росіян. Ініціатив, які б вирішувалросіи проблему протистояння пропаганді, немає. В 2022 існували подібні проєкти в Telegram та Facebook, але, на жаль, вони припинили свою діяльність. Наша унікальність – це наявність бази ворожих ресурсів, можливість виявлення осередків пропаганди та їх блокування.
ЯКІСНО вчимо виявляти і недовіряти ворожому контенту. Ми не займаємось ДДОС атаками, або іншими діями які потребують спеціальних знань та навичок, або спеціалізованого програмного забезпечення. Наразі є подібні ініціативи, але ми вважаємо за потрібне підсилити їх. Освітня частина проєкту спрямована, перш за все, на задоволення потреб учасників нашої спільноти та утримання їх мотивації на систематичне виконання дій з блокування.»
Для того, щоб бути частиною проєкту, користувачам достатньо мати мобільний телефон або компʼютер, та трохи часу, який користувач готовий приділити для важливої справи.
Як працює проєкт «Брама»
Весь процес можна розділити на кілька етапів:
Користувачі надсилають скарги на фейкові ресурси
Модератори перевіряють скарги
Незаконні ресурси блокуються
Користувачі отримують повідомлення про результати
Також на каналі «BRAMA» ви можете отримати поради щодо медіа та кіберграмотності:
бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.
Ми також пропонуємо нашим учасникам розважальний контент, який дозволить трішки відволіктись від виконання завдань, та порадіти разом із нами, успіхам українських військових та недолугим вчинкам нашого спільного ворога.
Підписуйтеся на канал «BRAMA» та отримуйте корисну інформацію про те, як протистояти дезінформації!
Посилання на проєкт: https://linktr.ee/brama_online
Доєднуйтесь до проекту «Брама», та захищайте український інформаційний простір, разом із нами!
Джерело: Вісник Кагарличчини — Головна