Громади Київщини передають свої БТІ в управління обласній раді

image
23 Жовтня 2023, 08:07
Поділитися:

23 жовтня 2023 г. 08:00

Комунальне підприємство “Баришівське бюро технічної інвентаризації” рішенням Київської обласної ради (КОР) було прийнято з комунальної власності Баришівської селищної територіальної громади у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області. Невдовзі це КП буде приєднано до КП КОР “Київське обласне бюро технічної інвентаризації”, що, зокрема, скине непотрібне фінансове навантаження з селищної громади. Передача тергромадами Київщини своїх БТІ “єдиному обласному”, судячи з усього, буде трендом в найближчий час.

Як стало відомо KВ, рішення № 702-21-VIІІ по “Баришівському БТІ” обласна рада прийняла на своєму пленарному засіданні 17 жовтня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Мова йде про цілісний майновий комплекс Баришівського БТІ та всі його архіви. Все це майно після затвердження акту приймання-передачі планується передати КП “Київське обласне бюро технічної інвентаризації”.

Нагадаємо, що в Україні з 2013 року відбуваються значні зміни в сфері державної реєстрації прав та технічної інвентаризації нерухомого майна. Зокрема, був створений Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, була ліквідована монополія комунальних бюро технічної інвентаризації (БТІ) на реєстрацію речових прав, а згодом і монополія на технічну інвентаризацію.

При цьому, як розповів KВ виконуючий обов’язки голови Київської облради Ярослав Добрянський, в ряді територіальних громад залишились власні “комунальні БТІ”, частина яких є економічно нерентабельними та неспроможними, а в інших випадках їх архіви можуть мати записи про право власності з сусідніх громад. За словами керівника КОР, саме у звʼязку з цим Баришівська отг і вирішила передати своє БТІ у спільну власність тергромад області з подальшим приєднанням до КП КОР “Київське обласне бюро технічної інвентаризації”. Такий розвиток подій, на його думку, є виправданим та трендовим.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Більшість комунальних БТІ наразі знаходяться на загальній системі оподаткування, мають офіційно працевлаштованих працівників. При цьому вони конкурують з фізичними особами підприємцями, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування та значним чином демпінгують ціни на ринку відповідних послуг. Натомість, в архівах комунальних БТІ залишається значна кількість архівних справ з записами про право власності, які ще не перенесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Це покладає додаткові обов’язки по їх збереженню, охороні та наданню інформації на запити громадян та юридичних осіб. Тому Київська обласна рада і приймає рішення про приєднання існуючих комунальних обласних БТІ до КП “Київське обласне бюро технічної інвентаризації”, яке зараз належним чином, фактично як єдине обласне БТІ, виконує відповідні функції на території всієї Київській області. Це, вважаю, є ефективною реакцією на виклики сьогодення”,- пояснив Ярослав Добрянський.

Нагадаємо, що 8 травня 2023 року депутати КОР переобрали голову Київської облради: замість депутатки від “Слуги народу” Наталії Гунько керівником облради став представник “За майбутнє” Ярослав Добрянський.

Читайте: Київоблрада оприлюднила результати голосування за звільнення спікерки Гунько

Фото КВ

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона