Голова «Укренерго» розповів, чому електроенергію відключають не за графіком

image
25 Жовтня 2022, 05:33
Поділитися:Голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв’ю «РБК-Україна» розповів, чому електроенергію не завжди відключають за графіком.

Про це повідомляють Хроніки Обухова з посиланням на the-village.com.ua.

Застосування графіків відключень пов’язано з конкретною ситуацією, яка склалася в енергосистемі в певний момент, каже Кудрицький. Команду на обмеження споживачів виконують оператори розподільчих мереж (обленерго), а надходить вона від головного диспетчерського центру «Укренерго».

Якщо «Укренерго» говорить, що в такій-то області необхідно зменшити споживання на 30 МВт чи 40 МВт, задача обленерго – якомога швидше виконати цю команду. І щоб зробити це швидко, іноді просто обирають енерговузли з найбільшим споживанням, в яких можна швидше відключити необхідний обсяг навантаження і збалансувати енергосистему. Так простіше і швидше. Тому буває, що при графіках аварійних відключень не зовсім рівномірно розподіляється відключення споживачів, – пояснив Кудрицький.

За результатами останніх тижнів «Укренерго» та обленерго проаналізують ефективність відключень та спробують зробити графіки «більш м’якими для споживача» і «справедливо розподілити навантаження», додав Кудрицький.

Source link