Голова парламентської ТСК щодо БЕБ: Бюро завищує показники своєї роботи

image
18 Січня 2023, 20:25
Поділитися:

18 січня 2023 г. 20:25

Депутат Верховної Ради (ВР) Ярослав Железняк вкотре піддав критиці статистику, що її оприлюднює Бюро економічної безпеки (БЕБ) стосовно своїх здобутків у боротьбі з економічною злочинністю. Нардеп, що очолює Тимчасову слідчу комісію (ТСК) щодо роботи БЕБ, стверджує: перебільшення у заявленому внеску Бюро в економічну безпеку держави сягнуло “1800 разів”.

Про цеKВ стало відомо з допису нардепа Ярослава Железняка в Telegram 18 січня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Почнемо з того, що нещодавно цей диво-орган заявив, що “за 2022 рік внесок БЕБ в економічну безпеку… 60,1 млрд грн”. (…) Але в рамках ТСК вирішили перевірити…

За даними Офісу Генпрокурора, за 2022 рік “трудоголіки” з БЕБ насправді:

забезпечили відшкодування збитків лише на 100 тис грн.

наклали арешт на майно на 7,7 млн грн (рухоме 5,5 та готівкові кошти 2,2 млн грн).

ще у трьох кримінальних провадженнях (по 212 несплаті податків) доплатили податки на 33 млн грн”, – написав народний депутат.

Слідкуйте за “КиївВладою” в ТелеграмПодписаться

Він підрахував, що “Враховуючи що в грудні там працювало 624 співробітника, то виходить результат 53 тис грн на рік на одного працівника…. А що ви хотіли від лише 12-ти направлень у суд. (…) Перебільшення у заявленій самим БЕБ-ом цифри десь у 1800 разів”.

Як інформувалаKВ, БЕБ за одинадцять місяців 2022 року використало з державного бюджету 211 мільйонів гривень. За цей час Бюро не змогло відшкодувати жодних збитків від незаконної економічної діяльності.

Наразі діяльність БЕБ є об’єктом вивчення ТСК ВР.

ТСК, яку очолив нардеп Железняк, перевірить не лише власне БЕБ, а й державну служби фінансового моніторингу, митну та податкову служби, Національну поліцію та Службу безпеки України.

БЕБ очолює колишній голова розформованої 2021 року Державної фіскальної служби Вадим Мельник.

Читайте: Супруга главы БЭБ имеет немалый бизнес в Ирпене

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона