Гідроізоляційна стрічка: надійний захист від вологи для вашого будинку

Гідроізоляційна стрічка: надійний захист від вологи для вашого будинку
6 Січня 2025, 17:09
Поділитися:

Під час будівництва, утеплення, ремонту та інших подібних робіт часто виникає потреба надійно герметизувати окремі ділянки, виключивши проникнення крізь них вологи, пилу, бруду, холодного повітря. Зручним способом зробити це стане гідроізоляційна стрічка відповідного типу. Вона складається с трьох шарів: основного еластичного, захисного вологостійкого та клейкого, який відповідає за адгезію матеріалу з поверхнею.

Види гідроізоляційних стрічок

Залежно від призначення, ці вироби можуть бути виготовлені з різних матеріалів. За цією головною класифікаційною ознакою виділяють такі різновиди стрічок:

бітумні;
з бутилкаучуку, бутилполімеру, синтетичного каучуку;
поліетиленові та поліпропіленові;
з поліефиру, поліестеру, поліацетату;
пластикові;
зі спанбонду або нетканого полотна.

Також існує категорія гідроізоляційних стрічок з алюмінієвим покриттям. Метал виконує функцію утеплення та додаткового захисту від води й пари.

Як можна захистити будинок за допомогою стрічкової гідроізоляції

В будь-якому будинку є багато місць, що потребують подібного удосконалення. За допомогою гідроізоляційної стрічки можна ліквідувати протікання даху, захистити стики між плитами утеплювача, герметизувати шви та тріщини, усунути прориви у вітро-, паро та вологозахисних плівках і мембранах. Також ці вироби часто використовуються для таких цілей:

ущільнення віконних рам, дверних коробок, підвіконь та відливів;
ремонт водопровідних або каналізаційних труб, змішувачів, з’єднань трубопроводів, вентиляційних систем тощо;
з’єднання між собою матеріалів — як стабільних, так і гнучких, з однаковою або різною текстурою.

Використовуючи таку стрічку, можна досягти тимчасової герметизації там, де немає можливості невідкладно провести повноцінний ремонт. Це стосується як водопровідних систем, так і побутової техніки — пральних та посудомийних машин, холодильників, кондиціонерів тощо. Серед переваг матеріалу — стійкість до перепадів температур та довговічність, що вимірюється роками, а також зручність у використанні навіть тими, хто не має професійних навичок ремонту та будівництва. Деякі різновиди стрічок є стійкими до ультрафіолету. Інші потребують додаткового захисту. Наприклад, бітумний виріб доцільно пофарбувати або вкрити мастикою. Це позитивно вплине на термін ефективної експлуатації гідрострічки.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама