ФОП – платник ЄП, що перевищив встановлений обсяг доходу, застосовує до суми перевищення ставку 15% та змінює групу платників ЄП або переходить на загальну систему оподаткування

image
28 Травня 2024, 15:39
Поділитися:

ГУ ДПС у Київській області  звертає увагу платників податків, що відповідно до п. 293.8 ст. 293 ПКУ, ставки єдиного податку,  встановлені пп.293.3 – 293.5 ст. 293 ПКУ, застосовуються із урахуванням таких особливостей:

ФОП – платники ЄП, які у календарному кварталі перевищили, визначений обсяг доходу, зобов’язані:

платники ЄП І групи, – з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки ЄП, визначеної для платників ЄП ІІ або ІІІ групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

До суми перевищення зобов’язані застосувати ставку ЄП 15%.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

платники ЄП ІІ групи – в наступному податковому кварталі за заявою переходять на застосування ставки ЄП, визначеної для платників ІІІ групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування. До суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 %.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

платники ЄП ІІІ групи – до суми перевищення застосовують ставку ЄП 15 %, а також зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

 

ГУ ДПС у Київській області

Джерело: Сайт Міської Ради міста Фастів