Фекальний колапс у Броварах: усі асенізаційні точки закрито. Чому і що буде далі? | Трибуна

image
24 Травня 2024, 19:49
Поділитися:

Від сьогодні прийомна станція нечистот із вигрібних ям і вуличних туалетів, яка тимчасово розташовувалась на Торгмаші у Броварах, припинила свою роботу. Рішення ухвалили одним днем – вчора по обіді підприємцям, які забезпечують вивіз нечистот, повідомили, що пункт прийому закривають. Що далі?

Сьогодні вранці з ділянки по вул. Броварської Сотні вивезли адміністративну будку, біотуалет і обладнання. Протягом дня робота асенізаторів у громаді була фактично паралізована – десятки замовників послуг не дочекались машин відкачки стоків.

Пункт прийому стоків на вул. Броварської Сотні демонтували

«У зв’язку з ситуацією в енергосистемі і постійними відключеннями, насоси перекачки перестали справлятись із потребами. Пункт прийому довелось закрити», – повідомила журналістам «Трибуни» заступниця директора КП «Броваритепловодоенергія» Владлена Боровська.

Фахівці пояснили, що для роботи такого прийомного пункту потрібна вода, аби розбавляти стоки, також дуже швидко забиваються насоси, позаяк серед іншого там багато твердих побутових відходів, яких, за теорією, там не мало бути. Тож одночасно обслуговувати насоси і надавати послуги з прийому за умов відключення електроенергії – неможливо.

КНСПоки триває ремонт, стоки перекачують в обхід КНС

«Поки не відремонтують КНС №3 і не стабілізується ситуація із електроенергією, асенізатори возитимуть нечистоти в Бориспіль і Київ. У Броварах точок прийому зараз немає», – підсумувала Боровська.

Відтак ціни на надання послуг із викачування ям зростуть уже зараз. Наразі їх вартість складає від 130 до 170 грн за куб, але надавачі послуг прогнозують, що ціна «злетить» до рекордних 250-300 грн/куб.

«Найважче буде людям, у яких ями 3-5 кубічних метра. Мені просто невигідно до них їхати. Куди я потім це діну? Везти в Бориспіль – це 24 км в одну сторону. Паливо зараз дороге, тож дорога стане просто «золотою». Зараз потепліло, старе місто скоро просто потоне в нечистотах, позаяк не всі зможуть дозволити собі послугу з вивезення стоків», – коментує журналістам один із приватних підприємців, який займається викачкою ям.

Зазначимо, що на роботу пункту прийому нечистот на Торгмаші регулярно скаржився власник мотелю, що розташований неподалік. Мовляв, через неприємний запах він втрачає клієнтів. Проте водії, які працюють на асенізаторах, запевняють, що за 5 місяців роботи не бачили, щоб до мотелю і ресторану приїздили клієнти.

Відтак версій, чому закрили прийом стоків на Торгмаші, декілька, але результат один – стоки возитимуть  за десятки кілометрів, що значно вплине на ціну послуги.

Наразі адміністративну будку й обладнання доправили на територію КНС №3, проте прогнозувати, коли відкриють там пункт прийому, не беруться навіть фахівці. Ремонт самої насосної станції планують завершити до кінця травня, але відразу прийняти необхідні об’єми стоків неможливо, тож щонайменше 2-3 тижні асенізатори матимуть мороку, куди возити відходи.

КНСБудку, туалет, обладнання вивезли на територію КНС №3

Нагадаємо, 26 листопада 2023 року обвалився каналізаційний колектор на КНС-3. Це крайня КНС, яка приймала стоки  і перекачувала на очисні споруди. Після того пункт прийому облаштували на вул. Москаленка, але через численні скарги і протести мешканців вулиці, її закрили. Після того протягом 5-ти місяців стоки приймали на вул. Броварської Сотні. На ремонт каналізаційного колектора з бюджета міста вже виділили 30 млн грн.

Читайте також:

У Броварах на ремонт КНС №3 дофінансують 17 млн грн. Коли очікувати завершення робіт?

Обвал каналізаційного колектора: у Броварах воду подаватимуть по графіку. ВІДЕО

Перший крок до реконструкції пункту прийому стічних вод у Броварах VS Куди зливають ваше г#мно

Засмічення броварських каналізацій: причини аварій на КНС

Джерело: Трибуна – Бровари