Естонія закриває в’їзд громадянам рф із шенгенськими візами, виданими в ЕР

image
11 Серпня 2022, 15:50
Поділитися:

11 серпня 2022 г. 15:47

Естонська влада з 18 серпня має намір не впускати в країну громадян росії з виданими Естонією шенгенськими візами. Візи залишаються чинними, але їх власникам буде заборонено в’їзд через санкції.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні порталу ERR з посиланням на заяву міністра закордонних справ Естонії Урмаса Рейнсалу.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Через тиждень застосовуватиметься санкція до шенгенських віз, виданих Естонською Республікою. Санкція означає, що візи залишаться дійсними. Однак на власників віз будуть накладені обмеження при в’їзді до Естонії, тобто їм буде заборонено в’їзд в країну”, – сказав міністр.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Він зауважив, що рішення має деякі винятки. Так, під санкцію не потраплять особи, які є співробітниками дипломатичних представництв в Естонії та члени їхніх сімей. Також особи, що займаються міжнародними вантажними та пасажирськими перевезеннями та особи, які мають право вільного пересування згідно із законодавством ЄС.

Особи, в’їзд яких в Естонію необхідний з гуманітарних міркувань, а також близькі родичі осіб, які мають естонське громадянство або постійний дозвіл на проживання в Естонії також зможуть вʼїхати в країну.

Як підкреслив Рейнсалу, це рішення стосується лише віз, виданих Естонією, і не поширюється на видані іншими країнами Шенгенської зони документи.

Зауважимо, в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки нагадали, що крім цього, заборону на видачу шенгенських віз росіянам вже підтримав міністр закордонних справ Чехії. А прем’єрка Фінляндії закликала не видавати туристичні візи росіянам на європейському рівні.

Нагадаємо, сьогодні, 11 серпня, Сейм Латвії офіційно визнав тероризмом насильницькі дії рф проти цивільних осіб України та інших країн, а саму російську федерацію – країною, яка підтримує тероризм. Також у заяві закликали до призупинення видачі віз громадянам росії та білорусі.

Читайте: В Україні запроваджено візовий режим з рф

Фото: ERR

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона