“Енергоатом” звинуватив директора МАГАТЕ у брехні та відмовив йому у візиті на ЗАЕС
7 Червня 2022, 19:26
Поділитися:

7 червня 2022 г. 19:09

“Енергоатом” викрив чергову спробу росіян узаконити своє перебування на Запорізькій АЕС. Відповідно заяві держпідприємства, є підозра, що очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі (на фото) допомагає рф, тому йому було відказано у візиті на атомну електростанцію.

Про це KВ стало відомо зповідомлення “Енергоатому”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Зокрема “Енергоатом” стверджує, що Україна не надсилала МАГАТЕ запрошення для відвідання Запорізької АЕС, і якщо очільник організації Рафаель Гроссі заявляє, що це запрошення є, то він “бреше”.

“Вчора Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що вони готують експертну місію на Запорізьку АЕС. Бо найбільша атомна електростанція Європи припинила онлайнову передачу даних до МАГАТЕ про стан справ із ядерними матеріалами. “Україна запрошувала нас, ми туди поїдемо”, – написав він у своєму твіттері. Це повідомлення від очільника МАГАТЕ ми розглядаємо як чергову спробу будь-яким шляхом потрапити на ЗАЕС, щоб легітимізувати там перебування окупантів і по суті схвалити всі їхні дії”, – йдеться у заяві.

Пресслужба повідомляє, що насправді “втрата зв’язку” ЗАЕС із МАГАТЕ спричинена діями російських окупантів, які відключили в Енергодарі український оператор Водафон, а з Водафоном у МАГАТЕ контракт на передачу даних.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Всі точки збору цих даних і сервери, які перебували під контролем Агентства, – закриті й опечатані. Інформація накопичується на сервері та буде передана, коли Водафон буде увімкнуто. Дуже схоже на те, що саме російська сторона за попередньою згодою з МАГАТЕ подбала про те, щоб Агентство “втратило контроль”, не маючи доступу до зазначеної інформації, а отже гендиректор МАГАТЕ мав би привід приїхати на станцію”, – йдеться у повідомленні.

“Енергоатом” підкреслив, що українська сторона не запрошувала Гроссі відвідати ЗАЕС і раніше вже відмовляла йому у такому візиті, наголосивши, що візит на станцію стане можливим лише тоді, коли нашій країні повернуть контроль над нею.

“Як відомо, в керівництві МАГАТЕ майже чверть – близько 100 осіб – росіяни. І навіть заступник самого Гроссі – керівник Департаменту ядерної енергії Михаіл Чудаков – також є громадянином рф. Також нагадаємо, що попередні візити пана Гроссі в Україну не принесли жодної користі. А на зворотному шляху після відвідин Південноукраїнської АЕС він поїхав на зустріч із керівником Росатома, і вони разом “звітували” світові, як все на Запорізькій станції добре”, – зазначається у заяві.

Також повідомляється, що якщо ж до окупантів завітає представник МАГАТЕ, це означатиме, що світова організація визнала право рф контролювати стан Запорізької АЕС, тобто фактично – легітимізує присутність “Росатому” на українському атомному об’єкті.

Нагадаємо, МАГАТЕ заявило, що наЗапорізькій атомній електростанції,яку зараз контролює рф,принаймні п’ять із семи неодмінних умов ядерної безпеки та захисту вже порушено.

Читайте:МАГАТЕнаправить групу експертів з ядерної безпеки до Чорнобильської АЕС

Фото:”Енергоатому”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона