Експерти з містобудування стверджують, що шкільні укриття не захищають від ракетних ударів

image
4 Серпня 2022, 17:25
Поділитися:

4 серпня 2022 г. 17:25

Експерти з містобудування стверджують, що шкільні укриття не захищають від ракетних ударів. Вони пропонують Служби освітнього омбудсмена скорегувати чинні програми облаштування бомбосховищ в навчальних закладах, враховуючи пропозиції фахівців.

Про це KВ стало відомо з повідомленняексперта з державного управління та містобудування, голови ГО “Містобудівна платформа Ренесанс” Віктора Глеби.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Експерт зазначає, що заклади освіти на теперішній час є пріоритетною ціллю ракетних ударів, від яких жодне укриття, розраховане на потужність ракет станом на 60-ті роки минулого століття, не захищає. Обстріли ведуться ракетами оперативно-тактичного рівня зі значними (більше ніж 85%) руйнуваннями.

“Вже відомо про загибель людей, які розраховували на захист відповідно до так званих “рекомендацій” ДСНС та ЗМІ й використовували для захисту підвальні приміщення загальноосвітніх шкіл, технікумів, вищих навчальних закладів”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Глеба повідомляє, що детальний аналіз додатка до листа ДСНС № 03-1870/162-2 від 14.06.2022 р. щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту показав, що закладені ДСНС вимоги в “Рекомендації щодо організації укриття в наявних об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти”, а також методичних рекомендаціях і методиці пристосування наявних споруд, приміщень, в об’єкти фонду захисних споруд, в умовах війни не відповідають санітарно-технічним та протипожежним вимогам безпеки населення.

“На жаль, захисні властивості стін 2 – 2,5 цеглини завтовшки, або з цільних залізобетонних конструкцій(блоків, панелей) товщиною в 56 см, не захищають від прямого влучання боєзарядів. Відповідні захисні властивості шару ґрунту товщиною 67 – 78 см (мішок з піском (ґрунтом), укладений поперек конструкції (ряду)” не відповідають сучасним реаліям військових дій”, – йдеться у повідомленні.

Глеба також повідомив, що ГО звернулась до керівника Служби освітнього омбудсменаЮлії Мицишеніної з проханням врахувати думку експертів та внести коррективи в программу по обладнанню бобмосховищ в школах.

Зокрема експерти пропонують:

Нагадаємо також, що у кінці червня Київська обласна військова адміністрації (КОВА) заявила про підготовку до початку нового навчального року 1 вересня в освітніх закладах Київської області. Головним пріоритетом військова влада назвала забезпечення безпеки дітей та співробітників, які беруть участь в освітньому процесі. В КОВА повідомили, що засновники та керівники закладів освіти до “першого дзвоника” мають забезпечити функціонування укриттів у закладах освіти або в безпосередній близькості до них, забезпечити якісну систему оповіщення (перевірити справність звукового сигналу, наявність інформаційних табло та ін.), позначити шляхи евакуації (вказівники до місць укриттів) тощо.

Читайте:Фіктивна безпека: як у Києві будуть готувати укриття в освітніх закладах до початку навчального року

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона