Екостанція в Обухівському районі стала хабом міжнародного природоохоронного проекту

Джерело: Екологічна Дослідницька Станція “Глибокі Балики”
Основна мета ініціативи – впровадження відновлювального випасу у національні природні парки України для збереження біотопів E1.2 (степові екосистеми) відповідно до Резолюції 4 Бернської конвенції та Оселищної директиви ЄС.
Організатором заходу виступила ГО “Українська природоохоронна група”. Учасники, серед яких провідні українські та чеські вчені, презентували дослідження з вивчення степів, впливу випасу та ревайлдінгу на екосистеми.
Практичний досвід від екостанції Глибокі Балики
Керівник екостанції Богдан Попов поділився методиками холістичного пасовищного менеджменту за принципами Інституту Алана Сейворі. Також він провів екскурсію на дослідницьке господарство “Підкова”, де вже чотири роки ведеться моніторинг впливу відновлювального випасу на степові екосистеми.
Окрему увагу приділили досвіду використання біочару як способу управління небажаною деревною рослинністю, що утворюється під час механічного розчищення трав’яних біотопів.
Хто взяв участь у семінарі?
Учасниками стали керівники національних парків “Бузький Гард”, “Північне Поділля”, “Подільські Товтри”, НПП “Куяльницький”, а також представники Асканії-Нови ім. Фальц-Фейна, Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, Херсонського державного університету, БО “Фонд природи України” та міжнародні експерти.
Окрім офіційних презентацій, важливою частиною заходу став обмін досвідом та неформальне спілкування, що допомогло напрацювати нові рішення для викликів, з якими щодня стикаються національні природні парки.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
-
На екостанції «Глибокі Балики» відбувся зимовий курс з пермакультури
-
Наука та екотуризм: у Ржищеві розвивають унікальну екостежку
-
Сонце не завжди допоможе: як регенеративна ферма «Підкова» долає зимові виклики