Джипери знищують територію двох заказників у Києві, – екологи

Джипери знищують територію двох заказників у Києві, – екологи
11 Жовтня 2023, 21:20
Поділитися:

11 жовтня 2023 г. 20:24

У Києві ландшафтні заказники місцевого “Муромець-Лопуховате” та “Осокорківські луки” потерпають від шанувальників екстремальних розваг на квадроциклах – джиперів. “Перегони без правил” пошкоджують наземну рослинність, травмують тварин, птахів , лякають відпочивальників.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як зазначили екологи, в парку “ Муромець” видаються на прокат квадроцикли. Люди на них практично всі їдуть на територію заказника.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Від цих джиперів страждає природа і на о. Муромець (природні луки, що починаються від центральної паркової алеї і до протоки Бобриця). Джипери носяться як скажені пошкоджуючи наземну рослинність, давять тварин, птахів , лякають відпочивальників, які приходять у парк з надією насолодитись місцевою природою”, – йдеться в повідомленні.

Як зауважили в КЕКЦ, така сама жахлива картина спостерігається і в заказнику “Осокорківські луки”.

Екологи зазначають, що прийшов час заборонити такі розваги рішенням Київради.

Довідково: Муромець-Лопуховате – частина регіонального ландшафтного парку “Дніпровські острови”, ландшафтний заказник місцевого значення, розташований на території Деснянського району.Створений 24 жовтня 2002 року. Площа — 217 га.

Ландшафтний заказник місцевого значення “Осокорківські луки” створено рішенням Київради № 522/7178 від 11 квітня 2019 р. Заказник розташовується на південь від озера Тягле та вулиці Колекторної у Дарницькому районі Києва. Площа об’єкту — 148 га.

Нагадаємо, парк “Муромець” та територія довкола потерпає не тільки від джиперів, а й від незаконного використання земельних ділянок. Так, влітку 2023 року суд арештував понад 80 незаконно збудованих об’єктів нерухомості на острові “Муромець”. За даними слідства, для зведення будівель організатори незаконно використовували 10 гектарів землі столичної громади.

Читайте: X-Park і замурований Чорторий: “капітальні” ресторани, кафе та незаконні кар’єри із видобутку піску на острові Муромець

Фото: КЕКЦ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона