Дві третини українців вважають необхідною критику влади заради покращення ситуації в державі – соцопитування КМІС

image
3 Листопада 2023, 15:36
Поділитися:

3 листопада 2023 г. 15:31

Дві третини опитаних українців вважають, що критика помилкових і неправильних дій влади є необхідною, бо тільки так можна вирішити проблеми та покращити ситуацію в Україні. Кількість прихильників критики влади з травня 2022 року зросла майже в три рази. Але це не впливає на єдність українського народу заради Перемоги над ворогом – російською федерацією.

Про це KВ стало відомо з результатів соціологічного опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціологічних досліджень (КМІС).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Серед українців безумовним є запит на єднання та уникнення внутрішніх чвар (зокрема, тому 81% українців виступають проти проведення виборів зараз). Проте відкритим є питання: чи може мати місце конструктивна критика влади?… у травні 2022 року більшість українців віддавали перевагу уникненню взагалі будь-яких суперечок… у жовтні 2023 року, ситуація стала діаметрально протилежною”, – сказано в релізі КМІС.

Так, в травні 2022 року 68% опитаних вважали, що всі суперечки мають бути відкладені, а на допустимості критики наполягали 26%. Зараз 70% опитаних вважають важливим критикувати можливі хибні рішення влада, а наполягають на уникненні будь-яких суперечок 25%.

Зазначається, що думка про необхідність конструктивної критики влади домінує в усіх регіонах України, хоча в східних областях така позиція трохи слабша, ніж в інших областях.

“Наведені результати важливо коректно аналізувати в контексті інших результатів соціологічних опитувань. Так, дійсно в Україні наростає критика дій центральної влади (зараз переважно у форматі критики парламенту та уряду при збереженні високої підтримки і довіри Президенту) із значно вираженим бажанням змін… найбільшим фактором таких змін настроїв, коли 70% уже вважають доцільною критику, є питання корупції і українці не хочуть замовчувати її. Разом з цим, як ми показували раніше, 59% все-таки бачать позитивні зрушення у боротьбі з корупцією, і важливо для влади, ЗМІ та громадськості правильно комунікувати розслідування, арешти тощо, щоб населення дійсно бачило результати і вірило в ефективну боротьбу”, – зазначив заступник виконавчого директора КМС Антон Грушецький.

Він наголосив, запит на єднання зберігає свою потужність, українці – проти чвар і конфліктів: “Пріоритетом лишається Перемога. Відповідно, це запитання відображає більшою мірою доцільність саме конструктивної критики можливих хибних дій влади. Українці хочуть конструктивних пропозицій, які би виправляли наявні хиби і які би наближали Україну до Перемоги”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

КМІС провів опитування 2007 респондентів в усіх регіонах України, крім тимчасово окупованих росією, методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Проте попри певні фактори, що можуть впливати на якість результатів в умовах “воєнного часу”, загалом, ми вважаємо, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона