Друк етикеток: мистецтво створення обличчя продукту

image
14 Червня 2024, 18:18
Поділитися:

У світі, де полиці магазинів рясніють різноманітними товарами, саме етикетка є тим елементом, який може виділити продукт серед конкурентів і спонукати покупця до рішення про покупку. Етикетка – це не просто інформаційний носій, це потужний інструмент комунікації бренду зі споживачем. І від того, наскільки яскравим, привабливим і переконливим буде дизайн етикетки, часто залежить успіх продукту на ринку.

Чому варто приділяти увагу друку етикеток?

Етикетка виконує ряд важливих функцій в просуванні і продажу товару:

 • Ідентифікація продукту. Етикетка повідомляє покупцеві, що це за продукт, яка торгова марка, який склад, термін придатності та інші ключові характеристики.
 • Привернення уваги. Яскравий, оригінальний дизайн етикетки виділяє продукт на полиці і змушує покупця взяти його в руки. Це перший крок до покупки.
 • Формування іміджу бренду. Дизайн етикетки транслює цінності, особистість і стиль бренду. Якісна, стильна етикетка підвищує сприйняту цінність продукту і лояльність до марки.
 • Інформування і навчання. Етикетка може містити інструкції з використання продукту, рекомендації, цікаві факти, які допомагають покупцеві зробити усвідомлений вибір.
 • Емоційний вплив. Правильно підібрані візуальні і вербальні елементи на етикетці викликають у покупця потрібні емоції і асоціації, мотивуючи до покупки.

Друк етикеток – це процес, який дозволяє втілити всі ці функції в реальність. Від вибору матеріалу, способу друку і післядрукарської обробки залежить те, наскільки ефективно етикетка буде виконувати свою роль “продавця”.

Які бувають види етикеток?

Етикетки можуть відрізнятися за багатьма параметрами в залежності від типу продукту, способу нанесення і дизайнерських рішень. Ось деякі основні види:

 • Паперові етикетки. Найпоширеніший і економічний варіант. Можуть бути самоклеючими або вимагати нанесення клею при аплікації.
 • Поліпропіленові етикетки. Пластикові етикетки, стійкі до вологи, зносу, температурних коливань. Часто використовуються для продуктів, що зберігаються в холодильнику або морозильній камері.
 • Термоусадочні етикетки. Виготовляються з полімерної плівки, яка при нагріванні щільно обтягує контейнер, повторюючи його форму. Популярні для оформлення пляшок, банок, флаконів.
 • Вплавлювані етикетки (IML). Наносяться на пластикову упаковку в процесі лиття під тиском. Стають невід’ємною частиною контейнера.
 • Багатошарові етикетки. Складаються з двох і більше шарів, що дозволяє розмістити більше інформації або створити інтерактивні елементи (відкривається, що відклеюється).
 • Тиснені, металізовані, голографічні етикетки. Використання спеціальних ефектів надає етикетці преміальний, привабливий вигляд і захищає від підробки.

Вибір типу етикетки залежить від характеристик продукту, способу його використання, умов зберігання, маркетингових завдань і бюджету.

Технології друку етикеток

Існує кілька основних технологій, які використовуються для друку етикеток:

 • Флексографічний друк. Економічний спосіб для великих тиражів. Використовує гнучкі фотополімерні пластини, які передають фарбу на матеріал етикетки. Дозволяє друкувати на різних типах матеріалів, включаючи папір, пластик, фольгу.
 • Офсетний друк. Забезпечує високу якість зображення і точність передачі кольору. Підходить для великих тиражів паперових етикеток з детальними, багатоколірними дизайнами.
 • Цифровий друк. Ідеальний варіант для малих і середніх тиражів, персоналізації і оперативного виробництва. Дозволяє друкувати змінні дані (номери, штрих-коди, імена) без додаткових витрат.
 • Трафаретний друк. Використовується для нанесення щільного шару фарби, створення тактильних і рельєфних ефектів. Часто застосовується як додаткова опція для створення преміальних етикеток.

Кожна технологія має свої переваги і обмеження. Вибір залежить від тиражу, дизайну, матеріалу етикетки та бюджету.