#Dovidkainfo: Як перевірити новину на фейк. ВІДЕО

#Dovidkainfo: Як перевірити новину на фейк. ВІДЕО
24 Жовтня 2024, 11:59
Поділитися:

Нагадуємо декілька простих порад, які допоможуть розпізнати спотворення фактів:

  1. Звертайте увагу на заголовки. Фейкові новини супроводжують гучні заголовки для привернення уваги. Часто вони можуть не відповідати змісту самого матеріалу.
  2. Придивіться до адреси URL. Для розповсюдження фейків часто використовують копії відомих сторінок або сайтів. Від оригіналів вони можуть відрізнятися кількома літерами у вебадресі.
  3. Намагайтеся встановити першоджерело повідомлення. Відсутність джерел інформації або посилання на анонімні витоки також є ознакою фейку.
  4. Придивляйтеся до фото та відео контенту. Фейкові новини можуть супроводжуватися невідповідними фотографіями та відео. Вони можуть бути вирваними з контексту – застарілими або зробленими в іншому місці.
  5. Ретельно аналізуйте зміст інформації. Якщо матеріал базується на конспірологічних теоріях, емоційних накручуваннях або його думка подається як безапеляційний факт, то перед вами – спотворена інформація.
  6. Звертайте увагу на баланс позицій. Висвітлення тільки однієї точки зору – ознака фейку. У достовірних виданнях зазвичай використовують кілька джерел новини.

Під час війни особливо важливо відрізняти фейки від правди. Це позбавляє ворога можливості сіяти демотивацію та розбрат у суспільстві.

Довідково. У рамках діяльності проєкту Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки «Dovidka.Info» було створено відеоролики з метою дати актуальні безпекові поради населенню України у різних ситуаціях.

Матеріали на всіх ресурсах проєкту «Dovidka.Info» підготовлені у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, Апаратом Головнокомандувача Збройних сил України та громадськими організаціями.

The post #Dovidkainfo: Як перевірити новину на фейк. ВІДЕО appeared first on Київська обласна військова адміністрація.

Джерело: Київська обласна військова адміністрація