«Доступних ліків» стало більше на понад 50 препаратів | Трибуна
Із 1 січня 2025 року набирає чинності наказ МОЗ, згідно з яким затверджено перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Про це повідомили в Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
«До переліку включено 52 нових препарати, зокрема 23 позиції комбінованих лікарських засобів, а 21 препарат із загального переліку є безкоштовним. Це лікарські засоби для лікування болю, надання паліативної допомоги, лікування хвороб ендокринної системи, метаболічних, аутоімунних та запальних захворювань, глаукоми, мігрені, захворювань у дітей, а також комбіновані лікарські засоби для лікування серцево-судинних і цереброваскулярних захворювань», – йдеться в повідомленні.
Нові медпрепарати, які потрапили до переліку – це Метоклопрамід, Лоперамід, Пропранолол, Каберголін, Преднізолон, Пеніциламін, Алопуринол, Суматриптан, Піридостигмін, Метронідазол, Ацетазоламід, Лізиноприл з Гідрохлортіазидом, Телмісартан із Гідрохлортіазидом та Телмісартан із Амлодипіном. Ці ліки є різних виробників, в чого також залежить, чи споживачі зможуть отримати їх безкоштовно, чи з невеликою доплатою.
Як отримати ліки за програмою
Для отримання безоплатних або частково оплачуваних лікарських засобів за е-рецептом необхідно звернутися до лікаря (терапевта, педіатра чи сімейного лікаря), з яким укладено декларацію. Після оформлення рецепта пацієнт може завітати до аптеки з позначкою «Тут є Доступні ліки» й отримати потрібні препарати безоплатно або зі знижкою. Варто зауважити, що призначати імуносупресивні препарати має право лише трансплант-координатор, який виписує відповідний рецепт.
Знайти аптеку, де діє програма реімбурсації «Доступні ліки», можливо кількома способами:
скористатися дашбордом на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ): на другій сторінці в меню з лівого боку слід обрати область або населений пункт та потрібний напрям програми.
існує можливість зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за коротким номером 16-77.
пошук потрібного закладу можна здійснити через чат-бот «Спитай Гриця». За останніми даними, наразі 12 920 аптек відпускають лікарські засоби за цією програмою.
Після визначення потрібної аптеки достатньо надати рецепт в електронному вигляді та отримати препарати. Таке рішення дозволяє пацієнтам своєчасно та без зайвих витрат користуватися можливостями, які надає держава для збереження здоров’я.
Додамо, що на Програму медгарантій у 2025 році уряд передбачив ₴175,5 мільярда. Також із 1 січня через програму «Доступні ліки» можна буде отримати безкоштовно чи з невеликою доплатою низку препаратів для дітей, зокрема, антибіотик першої лінії.
ФОТО – МОЗ України
Читайте також:
Скільки часу дійсний електронний рецепт на доступні ліки – роз’яснення
Доступні ліки-2024: МОЗ затвердило новий перелік граничних оптово-відпускних цін. СПИСОК
Із 1 липня «Доступні ліки» можна буде отримати лише за електронним рецептом
Програму «Доступні ліки» поширили ще на два препарати
Джерело: Трибуна – Бровари