Доходи обласного бюджету знизились на 81,4 млн гривень
15 Червня 2022, 17:12
Поділитися:

15 червня 2022 г. 17:01

З початком війни доходи обласного бюджету Київщини знизились з 1248,0 до 1166,6 млн гривень. Загалом за п’ять місяців, проти аналогічного показника 2021 року, бюджет області скоротився на 81,4 млн гривень або 6,5%. Лише за травень бюджет недоотримав 58 млн гривень доходів.

Про це KВдізналася із довідки про виконання зведеного бюджету Київської області за січень-травень 2022 року, опублікованої Департаментом фінансів Київської ОДА.

“Доходи бюджету знизились проти аналогічного показника минулого року на 81,4 млн гривень або на -6,5%. Виконання за травень місяць складає 81,9%, лише за цей місяць обласний бюджет недоотримав 58,0 млн гривень доходів”, – йдеться в інфодовідці.

Читайте: Бюджет війни: фінансовий стан звільненої від московитів Київщини далекий від ідеального

У Департаменті зауважують, що така тенденція спостерігалась і з початком війни. Зокрема, вже у березні втрати склали 131 млн гривень, у квітні – 44,8 млн гривень.

“Основною причиною такої ситуації було стрімке скорочення надходжень ПДФО та податку на прибуток у зв’язку з припиненням господарської діяльності ряду підприємств та господарств, скороченням персоналу, відтоком людського капіталу та іншими непередбачуваними обставинами”, – говорять у КОДА.

Варто додати, що основним дохідним джерелом наповнення бюджету Київщини є саме ПДФО. За рахунок нього і формується майже 83% фінансових ресурсів обласного бюджету. І його обсяги склали 963,2 млн гривень, що становить 94,4% до плану та на 57,1 млн гривень менше розпису на звітну дату.

Нагадаємо, як раніше повідомляла KВ, на Київщині із 69 тергромад виконали планові показники місцевих бюджетів за січень-травень лише 26 громад. Найбільше відчули зменшенням доходів у 31 громаді. Серед них найменші показники демонструє Калинівська громада Броварського району.

Читайте:Попри війну, десять громад на Київщині добилися зростання надходжень у бюджет

Фото: flashnews.bg

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона