До заповідника “Києво-Печерська лавра” передали 14 предметів археології, викрадених російськими окупантами (фото)

image
21 Жовтня 2023, 13:06
Поділитися:

21 жовтня 2023 г. 13:02

У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” відбулась урочиста церемонія передачі та розпакування 14 культурних цінностей, викрадених російськими загарбниками з тимчасово окупованих територій України та незаконно вивезених на територію США. Цінності передані на тимчасове зберігання, до ухвалення рішення про місце постійного утримання.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Національного заповідника Києво-Печерська лавра.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як зауважили в повідомленні, серед переданого старовинні артефакти, зокрема, скіфські мечі, частина старовинного списа, кинджал бронзового віку, а також інші предмети історичної спадщини. Цінності передані на тимчасове зберігання у фонд Заповідника для вивчення і реставрації.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що передача відбулася за участю Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП). Згодом міністерство ухвалить рішення про передання цих пам’яток археології на постійне зберігання.

“Повернення культурних цінностей в Україну – це один з прикладів різних світоглядів: поки росія грабує, знищує та вивозить культурні цінності, наши партнери – країни вільного світу повертають нам наше. Збереження та повернення спадщини в Україну – це гідна відповідь цивілізованого світу проти варварства”, – наголосив в.о. генерального директора Заповідника Максим Остапенко.

Нагадаємо,у МКІП повідомили, що колекція “Скіфського золота”, яка була виставлена в музеї в Нідерландах у той час, коли росія окупувала Крим у 2014 році, вже найближчим часом повернеться в Україну.

Читайте: Велику лаврську дзвіницю знову відкрили для відвідувачів

Фото: Національний заповідник Києво-Печерська лавра

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона