До 20 годин без світла: українські компанії розповіли про найгірший сценарій для зими

До 20 годин без світла: українські компанії розповіли про найгірший сценарій для зими
13 Червня 2024, 09:39
Поділитися:

За найгіршого сценарію у разі продовження російських атак на енергетичну інфраструктуру взимку світла може не бути до 20 годин на день.

Про це повідомила BBC з посиланням на ДТЕК.

Частково проблема полягає в тому, що українські теплові та гідроелектростанції важко і дорого ремонтувати. На ремонт деяких знадобляться роки, заявили в “Укренерго”. Є й такі, які, ймовірно, взагалі не будуть відновлені.

Президент Володимир Зеленський під час Конференції з відновлення 10 червня нагадав, що внаслідок ударів російських ракет і дронів знищено вже 9 ГВт потужностей української генерації. Пік споживання енергії в Україні минулої зими був 18 ГВт.

Зеленський стверджує, що Україна планує побудувати до 1 ГВт газової маневрової генерації цього року та ще 4 ГВт у найближчі роки.

Нагадаємо, на думку директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, у найближчі кілька років взимку світла може не бути по вісім-десять годин на добу.

Актуальні, важливі та перевірені новини читайте в нашому Telegram-каналі “Головні новини Києва – 44.ua”. Також не забувайте долучатись.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua