Дії військових рф на ЗАЕС є ядерним тероризмом, – Держатомрегулювання

image
8 Серпня 2022, 19:57
Поділитися:

8 серпня 2022 г. 19:46

Колегія Держатомрегулювання заявила, що ведення активних бойових дій у районі розташування ЗАЕС, перебування військових рф на майданчику атомної станції та їхні непередбачувані дії можуть призвести до низки катастрофічних наслідків. Зокрема – до унеможливлення виконання персоналом безпосередніх функцій з керування енергоблоками, перешкоджання застосуванню додаткових технічних засобів, впроваджених на енергоблоках ЗАЕС з урахуванням досвіду аварії на АЕС Фукусіма, та перешкоджання підрозділам ДСНС України гасіння пожеж та реагування на інші можливі аварії.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби “Енергоатома”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Крім того, дії російських військових можуть призвести до унеможливлення захисту персоналу та населення тимчасово окупованої території в районі розташування ЗАЕС в умовах ядерної/радіаційної аварії тощо”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що Колегія дійшла висновку, що розміщення на майданчику ЗАЕС військового арсеналу може призвести (внаслідок його безпосереднього застосування чи детонування) до пошкодження систем та елементів, важливих для безпеки ядерних установок ЗАЕС.

“Відтак, залежно від особливостей експлуатаційного стану ядерної установки та характеру пошкоджень, за найнесприятливішого випадку вже протягом кількох годин може відбутися тяжке пошкодження ядерного палива із подальшим радіаційним забрудненням довкілля та радіаційним опроміненням персоналу і населення”, – повідомляє пресслужба.

З огляду на це та відповідно до вимог чинного законодавства Колегія Держатомрегулювання ухвалила рішення про визнання дій військових рф на майданчику ЗАЕС та розміщення військової техніки з боєкомплектом, зброєю й вибухівкою безпосередньо поруч із ядерними установками актом ядерного тероризму.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Крім того, Колегія постановила, що питання щодо зупинення/внесення змін до ліцензій на експлуатацію ядерних установок енергоблоків №1 та №2 Запорізької АЕС в найкоротший термін має бути розглянуте на засіданні Ліцензійної Комісії Держатомрегулювання.

Котін стверджує, що наразі ЗАЕС з’єднана з українською енергетичною системою лише однією високовольтною лінією електропередач. Якщо внаслідок обстрілів окупанти переб’ють і цю лінію, то станція відключиться від енергосистеми України.

Відповідно до рішення Колегії, ДП “НАЕК “Енергоатом” у найстисліші терміни також має вжити заходів щодо визначення безпечної конфігурації енергоблоків ЗАЕС в умовах окупації майданчика атомної станції військовими рф та ведення бойових дій в районі його розташування.

Як повідомив8 серпняпрезидент ДП “НАЕК “Енергоатом”Петро Котінпід час Всеукраїнського телемарафону, дії армії рф можуть перевести Запорізьку атомну станцію у режим “блекауту” – повного знеструмлення.

У такому випадку під загрозою опиниться ядерне пальне, на якому працює станція.

Пресслужба нагадала, що з 4 березня 2022 року промисловий майданчик ЗАЕС перебуває під “контролем” російських військових. Під час захоплення атомної електростанції збройними силами рф її майданчик обстрілювався зі стрілецької зброї та артилерійських систем різного калібру, внаслідок чого пошкоджені системи й елементи енергоблоків АЕС та інфраструктурні будівлі.

При цьому зв’язок із персоналом станції постійно підтримується, інформація про параметри та режими експлуатації енергоблоків щоденно оновлюється й оприлюднюється завдяки дистанційному контролю та системам радіаційного моніторингу із забезпеченням передачі даних до системи IRMIS МАГАТЕ.

Як інформувалаKВ,після ворожого обстрілу, який завдав значних пошкоджень ліній електропередач ЗАЕС,4-й енергоблок станції відключений від енергосистемита переведений до резерву.

У МАГАТЕ заявили, що на ЗАЕС порушені всі заходи ядерної безпеки. Окупанти перервали ланцюг постачання необхідних запчастин та обладнання.

Читайте: Окупанти замінували Запорізьку АЕС та погрожують її підірвати, – “Енергоатом”

Фото: “Енергоатома”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона