Детектив із багатьма невідомими або що будується на 3-х га землі під Борисполем?

Детектив із багатьма невідомими або що будується на 3-х га землі під Борисполем?
14 Червня 2024, 08:53
Поділитися:

Із проханням пролити світло на будівництво, яке почалося на виїзді з Борисполя в напрямку Іванкова, до «Вістей» звернувся читач щотижневика. За його словами, за Розвилкою, відразу за автостанцією на вул. Каховська, почалася підготовка до будівництва. Причому, судячи з розмірів котловану — масштабного. Виїжджаючи на редакційне завдання, журналіст навіть не підозрювала, що мова йде про ділянку, що вже знаходилася в її полі зору минулого року — тоді йшла мова про вивезення родючого шару ґрунту. І якщо тоді заплутану ситуацію вдалося прояснити хоч трохи, а вивезення ґрунту — зупинити, на цей раз журналістське розслідування можна назвати майже детективним. 

Передісторія

У вересні минулого року «Вісті» вивчали ситуацію з вивезенням родючого шару землі із приватної ділянки, що впритул межує із територією міста Бориспіль на виїзді у напрямку села Іванків. 

На прохання журналіста в.о. відділу з контролю за благоустроєм Бориспільської міської ради Василь Дорожкін з’ясував особу власника землі — ним виявився столичний підприємець Віктор Кондратенко. Відповідно до державного акту на право власності від 2008 року, виданого управлінням земельних ресурсів у Бориспільському районі, площа земельної ділянки становить 3,2321 га (кадастровий номер 3220884000:04:002:0019). На той час ділянка знаходилася на землях Іванківської сільради. Пізніше ділянка була передана в оренду ТОВ «ІК «Планета Земля», яке й почало знімати родючий шар ґрунту. Після того як відділ з контролю за благоустроєм попросив надати дозвільну документацію на право виконання таких робіт, діяльність на ділянці припинилася. 

Хто та що копає зараз — таємниця

Роботи відновилися в цьому році. Вже у травні на ділянці було викопано котлован. Пам’ятаючи досвід минулого року, журналіст знову звернулася до відділу з контролю за благоустроєм. Втім, новий керівник відділу Денис Оса не зміг відповісти на питання та був небагатослівним. За його словами, ділянкою займався попередній керівник, а він не володіє жодною інформацією з цього приводу. Виїхати на місце та з’ясувати, що відбувається та чи є на це відповідні дозволи, чиновник теж не побажав. 

Нічого про будівельні плани власника ділянки не знає і начальник управління містобудування та архітектури Тетяна Харитонюк. «Нам невідомо, що вони там планують будувати. Жодних звернень до архітектури від власника тієї земельної ділянки чи забудовника не було», — повідомила головний архітектор міста і запевнила, що проінформує про проблему Бориспільську владу. 

Детектив із багатьма невідомими або що будується на 3-х га землі під Борисполем?

Заступник міського голови: «Відбувається переміщення ґрунту»

Так само не має жодної інформації про плани забудовника і заступник Бориспільського міського голови Дмитро Гопанчук.

«Ця земля знаходиться за межами міста місто, то земля району. Місто закінчується заправкою. Це зараз ділянка входить до Бориспільської ОТГ. Далі за ділянкою — поле, яке належало до земель Іванківської сільської ради, але знаходиться поза межами села, — повідомив керівник. — На ту територію немає Генерального плану. Стосовно будівництва до міської влади ніхто не звертався і ніхто не надавав жодної інформації. За моєю інформацією, ніякі дозволи там не видавалися. Ніяких планів немає. Але на сьогодні там будівництво не ведеться Тільки переміщення ґрунту на власній земельній ділянці».

Поспішив відкараскатися від таємничої земельної ділянки і заступник голови Бориспільської районної ради Іван Недогибченко. «Ніяких дозвільних документів, зокрема, містобудівних умов, на те будівництво не видавав ні Бориспільський район, ні місто Бориспіль, — запевнив посадовець. — Вихідних даних для проектування районна державна адміністрація не видавала. На ту територію немає містобудівної документації, немає детального плану території. Ділянка знаходиться за межами населеного пункту, і до об’єднання громад зона відповідальності міста туди не розповсюджувалася».

Детектив із багатьма невідомими або що будується на 3-х га землі під Борисполем?

То що ж будують? 

«Вісті» з’ясували цільове призначення вказаної земельної ділянки — «Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, під розміщення торгівельного комплексу (приміщення магазинів,складські та офісні приміщення) для обслуговування територіальної громади району». Але конкретна інформація про майбутнє будівництво і про забудовника як була, так і залишилася поза зоною досяжності. Ділянка з котлованом не обгороджена і може бути небезпечною. Спроби додзвонитися до орендаря ділянки виявилися марними — знайдені в інтернеті телефони не відповідають. Телефонів власника взагалі не вдалося знайти. 

Таким чином, представники міської та районної влади не тільки всі як один виявилися необізнаними щодо мети будівництва, але й не висловили жодної зацікавленості та бажання розібратися в цій історії. 

Можливо, нею зацікавляться депутати Бориспільської міської ради чи поліція і хтось таки зможе дати відповідь на запитання мешканців громади. 

Читайте також «Три гектари землі під Борисполем — хто і куди вивозив родючий шар?»

https://i-visti.com/news/13668-tri-gektari-zeml-pd-borispolem-hto-kudi-vivoziv-rodyuchiy-shar.html

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама