Держпрограма медгарантій в 2023-му передбачає 39 пакетів послуг включно з “психологічною допомогою” сімейних лікарів

image
30 Грудня 2022, 18:29
Поділитися:

30 грудня 2022 г. 18:27

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розширила пакети медичних послуг, які фінансує держава, перераховуючи бюджетні кошти медичним закладам. За словами голови НСЗУ Наталії Гусак (на фото) В пріоритетах наступного року – порятунок постраждалих від війни, материнство, онкологія, а також психологічна допомога.

Про цеKВ стало відомо з повідомлення Урядового порталу 30 грудня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Запланований бюджет на ПМГ 2023 – понад 142 млрд грн. (…) У новому році Програма медгарантій буде сфокусована на потребах пацієнта, викликаних війною. Для медзакладів на окупованих територіях та в зоні бойових дій передбачені окремі пакети. (…) Попри війну та обмежені ресурси – обсяг гарантованих медичних послуг для українців не зменшений”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як і раніше, сказано в релізі, “Програма медичних гарантій-2023 охоплюватиме всі основні види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу, екстрену, паліативну допомога та медичну реабілітацію. А також медичну допомогу дітям до 16 років та допомогу при вагітності та пологах”.

“Програма медичних гарантій не лише зберігає стійкість, а й розвивається і відповідає на виклики війни. Одним із пріоритетів у 2023 році стане медична реабілітація. Таким чином в країні з’явиться стимул до появи потужних реабілітаційних закладів, де пацієнт зможе отримати комплексні послуги з реабілітації. Також ми наближаємо психологічну допомогу до українців. Отримати психологічну підтримку людина зможе просто у свого сімейного лікаря. Лікарі первинки вже проходять відповідно підготовку і все більше закладів укладають договір на новий пакет”, – цитує Урядовий портал голову НСЗУ Наталію Гусак.

При цьому, у 2023 “році розмежовано амбулаторні та стаціонарну реабілітаційну допомогу. Відтак за амбулаторні реабілітаційні послуги НСЗУ сплачуватиме 10 820 грн. А за стаціонарні – 19769 грн при наданні реабілітаційних послуг за одним напрямом реабілітації. Якщо пацієнт отримує реабілітаційні послуги одночасно за кількома напрямами, то ставка складе 33607 грн”.

Тариф за медичну допомогу при пологах складе 15 тис. 137 гривень. А для закладів, які надаватимуть комплексні медичні послуги матері й дитині, це буде майже 20 тис. гривень.

У повідомленні вказується, що “збережено також тарифи на лікування онкологічних захворювань. За хіміотерапевтичне лікування заклади отримають – 36 тисяч, а за лікування дітей від онкохвороб НСЗУ сплачуватиме закладам до 131 тис. грн. Тариф за лікування онкогематологічних захворювань – 74 тис. грн. Пріоритетними також залишаються 6 досліджень для раннього виявлення онкології”.

Ще зазначається, що “особлива увага приділена психологічній допомозі”: “Зокрема діятиме пакет психологічної підтримки на первинному рівні, впроваджений у 2022 році. Та збільшено тариф на стаціонарну психіатричну допомогу до 13151 грн”.

Читайте: Війна і дороги: Рада ухвалила державний бюджет на 2023 рік

Для медзакладів на окупованих територіях передбачено пакет “Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, яка перебуває в тимчасовій окупації”.

Цей пакет буде діяти для комунальних медзакладів, які знаходяться на окупованій території, згідно з переліком Мінреінтеграції. Оплати цим закладам залежатимуть від кількості та категорій працівників на 1 грудня 2022.

Ставка за категоріями працівників становить:

для керівників медзакладу та керівників структурних підрозділів – 26 тис. гривень;

для лікарів (крім інтернів) та спеціалістів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в медзакладах – 20 тис. гривень;

для середнього медперсоналу – 13 тис. 500 гривень;

інші працівники та інтерни – 6 тис. 700 гривень.

Також передбачений пакет “Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населення, яке знаходиться на території, де ведуться бойові дій”.

На цей пакет контрактуватимуться комунальні медзаклади (окрім стоматологічних та первинки), які перебувають в зоні бойових дій та є в переліку Мінреінтеграції.

Читайте: Дефіцит держбюджету-2023 без міжнародних донорів не покрити, – Шмигаль

Фото: ZN,UA

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона