Депутати Київради погодили збільшення фінансування на своїх помічників

image
9 Листопада 2023, 12:47
Поділитися:

9 листопада 2023 г. 12:43

Депутати Київради сьогодні з мінімумом дискусій та обговорень погодили збільшення з двох до трьох кількості працівників своїх громадських приймалень, оплата праці яких фінансується за бюджетний кошт. Ухвалене рішення передбачає, що в наступному році на зарплати помічників депутатів знадобиться додатково 61,46 млн гривень, а в 2025 році – 71,23 млн гривень. Вказане рішення насамперед вдалося “протягнути” завдяки правці про рекомендацію працевлаштовувати в депутатські громадські приймальні збиратимуться учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього пленарного засідання Київрада погодила проєкт рішення “Про деякі питання забезпечення діяльності громадських приймалень депутатів Київської міської ради” (10.10.2023 року №08/231-1276/ПР). “За” проголосували 63 депутати.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Ініціатором проєкту виступила постійна комісія Київради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.

Вказаним документом внесено зміни до нормативних документів Київради в частині, що стосується кількості працівників громадських приймалень депутатів та оплати їхньої праці. А саме, збільшено з двох до трьох кількість працівників, зарплати яких фінансуються за бюджетний кошт.

В обгрунтуванні такої ініціативи йдеться про те, що порівняно з попереднім скликанням, округи чинних депутатів Київради чомусь збільшились у середньому у 8 разів, відповідно у стільки ж разів збільшилась кількість виборців. При цьому, як зазначається, видатки на роботу з виборцями в столичному бюджеті-2023 збільшилися тільки у 6 разів на кожного депутата.

Зазначимо, що норма про двох помічників діє останні 16 років та передбачена Положенням про громадську приймальню депутата Київради (затверджено рішенням Київради від 22.02.2007 року № 172/833), змінити яке власне і пропонується. Згідно з цим положенням, зарплата поплічників депутатів становить дев’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб (в 2023 році цей показник становить 2684 гривень, тобто на сьогодні зарплата помічника становить трохи більше 24 тис. гривень).

В проєкті вказано, що для утримання ще по одному депутатському помічнику в 2024 році знадобиться додатково 61,46 млн гривень, а в 2025 році – 71,23 млн гривень (прожитковий мінімум 3028 тис. гривень та 3301 гривень відповідно).

Вказаний проєкт рішення прийняли з правкою депутата від “Європейської солідарності” Марини Порошенко щодо “надання додаткових гарантій у сприянні працевлаштування, зокрема, для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни”.

“Слуга народу” Андрій Вітренко висловився проти вказаного проєкту рішення. Він зазначив, що депутати хочуть збільшити кількість своїх оплачуваних помічників, в той час, коли щосуботи під Київрадою проходять мітинги щодо нестачі коштів на армію. Однак проєкт рішення депутати підтримали без подальших обговорень.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Раніше KВ повідомлала, що 5 жовтня 2023 року столична міськрада погодила чергове збільшення обсягів фінансування т.зв. “депутатських фондів”. Згідно з прийнятим рішенням, у 2024 році на це планується витратити не 120 млн гривень, як планувалося раніше, а 720 млн. Таким чином, кожен народний обранець у наступному році матиме в своєму розпорядженні 6 млн гривень для допомоги киянам, а загальний кошторис відповідної програми було збільшено до 1,8 млрд гривень. Це – більш ніж утричі більше, ніж було передбачено на “минулу” програму, яка була розрахована на період 2016-2019 років.

Читайте: Київрада збільшила розмір “депутатських фондів” на 2024 рік з 120 до 720 млн гривень

Фото з відкритих джерел

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона