Депутати Ксьонзенко і Сапожко не підтримали звернення КОР щодо геноциду Українців
13 Травня 2022, 14:53
Поділитися:

13 травня 2022 г. 14:43

У ході десятої чергової сесії 12 травня депутати Київоблради підтримали звернення до міжнародних організацій щодо геноциду рф проти Українського народу. У результаті за відповідне звернення не проголосували лише двоє депутатів. Це – Валерій Ксьондзенко від фракції ОПЗЖ та Марина Сапожко – фракція “Батьківщина”.

Про це KВ дізналася із повідомлення депутатки Київської обласної ради Тетяна Самойленко (“За майбутнє”) в Facebook.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Зокрема вона розповіла, що 12 травня Рада з прав людини ООН проголосувала за розслідування порушень прав людини, скоєних військами рф в Україні, і що лише дві країни – Китай та Еритрея виступили проти. Аналогічна ситуація з голосування відбулася і в стінах Київоблради у ході десятої чергової сесії. Депутати проголосували і підтримали своє звернення до ООН, ОБСЄ, НАТО та низки інших міжнародних організацій та урядів іноземних держав про геноцид проти Українського народу, який вчинили війська рф на Київщині.

“І у нас теж були свої Китай та Еритрея – лише двоє депутатів не підтримали це звернення – Ксьондзенко (ОПЗЖ, до речі, депутат не вийшов з цієї партії та фракції, принаймні заяви публічної не знаходила) і Марина Сапожко (фракція “Батьківщина”). Я не виключаю, що просто сьогодні, а може і вчора, коли почнуть ставити незручні питання журналісти, то з’являться пояснення на кшталт “не встиг до зали”, “кнопка не спрацювала”, “вийшла в туалет” і тд. Але шановні!”, – йдеться у дописі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Депутатка зауважила, що голосування триває не більше хвилини і є принципові питання, коли “совість диктує, коли точно не варто “чепурити носика у вбиральні” чи проводити в кулуарах “екстрені зустрічі з міністрами – губернаторами”.

“Ксьондзенко – досвідчений політик і такі нюанси точно не провтикає. Я можу повірити, що Марина могла за браком досвіду не зорієнтуватись, але є одне але! У залі був присутній багаторічний мер Броварів Ігор Сапожко, який точно міг підказати дружині, коли варто затриматись біля кнопок голосування”, – пише Самойленко.

І додала, що ідеологія політсили, це не просто виписані політтехнологом кілька речень у брошурі, а насправді ті цінності, які сповідують ті політики. І на цьому етапі їхні цінності із цими фракціями розходяться.

“Понад півтора місяці війська рашистів вбивали, знущались, катували наших чоловіків, гвалтували жінок і дітей. Є Буча, є Бородянка, є Ірпінь, є Васильків, є зрештою села Броварського району – депутати, яких ще треба доказів, щоб ви приділили хвилину свого часу для голосування за звернення?! Робимо висновки”, – резюмувала вона.

Нагадаємо, як раніше повідомляла KВ, Київська обласна рада закликала міжнародні організації та інституції визнати вчиненні рф злочини геноцидом проти українського народу, а також засудити злочини проти людяності та воєнні злочини на території України. Відповідне звернення колегіальний орган підтримав 12 травня у ході десятої позачергової сесії.

Читайте: Звільнені та непризначені: Київщина відновлює політичне життя

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона