Делегація Японського агентства міжнародного співробітництва JICA ознайомилась із ходом реалізації програми управління відходами руйнувань на Київщині
На Київщину завітала делегація Японського агентства міжнародного співробітництва JICA. Мета приїзду — визначення подальших кроків реалізації програми управління відходами, які утворилися внаслідок руйнацій та проведених демонтажів знищених через збройну агресію рф будівель.
Іноземних партнерів зустрічали перший заступник голови КОДА Микола Бойко, заступники голови КОДА Леся Карнаух та Андрій Братусь. У складі японської делегації: заступник генерального директора Департаменту глобального довкілля JICA Казунао Шибата, заступник генерального директора Бюро глобального довкілля, Міністерства довкілля Японії Масако Огава, старший радник JICA Доктор Міцуо Йошіда та консультант Nippon Koei Co., Ltd Шунго Соеда.
Перший заступник голови КОДА подякував партнерам за плідну співпрацю. Він розповів, що Київщина першою в Україні реалізує практику екологічного поводження з відходами з використанням нових технологій.
«Дякуємо партнерам з JICA, за те, що ділитеся досвідом і вкладаєте кошти в розбудову нашого регіону. Ми плідно спілкуємось робочими групами, напрацьовуємо рішення для роботи. Багато вже зроблено щодо відновлення Київщини. Багато чого в планах реалізувати. І без вашої підтримки це було б неможливо», — зазначив Микола Бойко під час зустрічі.
Представники JICA зазначили, що хочуть власними очима побачити ті масштаби руйнувань, яких зазнала Київщина, зібрати та структурувати потребу для подальшої допомоги нашому регіону. Особливу увагу партнери зосереджують на сортуванні та утилізації небезпечних відходів, таких як азбест.
Під час візиту іноземна делегація відвідала майданчики для тимчасового зберігання будівельних відходів у Бузовій та Бородянці. Також завітали на локацію, де зберігається техніка, яку надала японська сторона для реалізації пілотного проєкту з переробки відходів, що утворилися внаслідок руйнувань, спричинених бойовими діями.
Крім того, гостям показали зруйновані багатоповерхівки в Бородянці, які потребують демонтажу. Його планується виконати з дотриманням всіх правил щодо правильної та екологічної переробки будівельного сміття. Також делегація відвідала локації у Ірпені, на яких зберігається техніка, та побачила як проводиться демонтаж в реальних умовах.
На закінчення зустрічі партнери домовилися про подальші кроки щодо співпраці та екологічної переробки й утилізації відходів.
Джерело: Київська обласна військова адміністрація