Деякі студенти-старшокурсники, що зараз навчаються на контракті, зможуть перейти на бюджет – Шмигаль

image
21 Жовтня 2022, 20:54
Поділитися:

21 жовтня 2022 г. 20:45

Кабінет міністрів України прийняв постанову, завдяки якій студенти старших курсів університетів та профтехучилищ, що зараз навчаються на контракті, зможуть перейти на бюджет. Це стосується дітей загиблих захисників України.

Про цеKВ стало відомо з промови прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, що відкривала засідання Кабінету міністрів 21 жовтня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“По-перше, це стосується дітей загиблих Захисників і Захисниць України, учасників бойових дій та їхніх дітей.

По-друге, це також буде стосуватися внутрішньо переміщених осіб, які переїхали з громад, що перебувають в окупації, або де ведуться активні бойові дії.

Всі студенти з цих категорій, які були зараховані на контракт до 2021 року включно, зможуть продовжувати навчання за кошти держави”, – сказав Шмигаль на засіданні уряду.

Прем’єр-міністр уточнив, що “Загалом ми говоримо в цьому році про більш ніж 80 тисяч людей”. Цьогоріч, за його словами, Українська держава виділить для відповідного проекту 363 млн гривень.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В урядовому релізі є більш детальна інформація. До згаданої категорії студентів належать:

діти загиблих захисників України: діти (особи з їх числа у віці до 23 років) загиблих (померлих) осіб, зазначених у статті 10-1 закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту” (категорія 1);

учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни: особи, визнані учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту” (категорія 2);

діти учасників бойових дій: діти (особи з їх числа у віці до 23 років) учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни відповідно до закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту” (категорія 3);

жителі особливо небезпечних територій: особи, які проживають на (перемістилися з) тимчасово окупованій російською федерацією території України в умовах воєнного стану, на території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території територіальних громад, що станом на 15 жовтня та 15 лютого відповідного року включені до переліку, затвердженого Мінреінтеграції (категорія 4).

“Переведення на бюджетні місця десятків тисяч студентів у найближчі місяці потребуватиме великих організаційних зусиль та фінансової підтримки держави. Президент України доручив Міністерству освіти і науки України та іншим державним замовникам провести цю роботу у стислі строки і продовжувати її надалі”, – прокоментував прийняття постанови міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Як інформувала KВ, на засіданні 12 жовтня ц.р. Кабмін прийняв постанову, згідно якої студентів-переселенців переведуть на бюджетну форму навчання у вищій школі.

Документ дозволяє перевести на навчання за державні кошти такі категорії студентів:

осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, території проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);

внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з таких територій.

Читайте: Студентів-переселенців переведуть на бюджетну форму навчання у вищій школі

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона