Дедлайни та документи для вступу у виші | Трибуна

Дедлайни та документи для вступу у виші | Трибуна
14 Червня 2024, 20:45
Поділитися:

Невдовзі в Україні стартує вступна кампанія 2024 року. Документи абітурієнти подаватимуть у виші в липні. Так, це вони зможуть зробити протягом 19-31 липня. На творчі конкурси – дещо раніше, повідомляє «24 канал» із посиланням на слова заступника міністра освіти і науки України Андрія Вітренка під час брифінгу.

Коли можна подавати документи на вступ 2024

Вступна кампанія триватиме до кінця жовтня, уточнив посадовець. Як і торік, е-кабінет буде основним інструментом вступу до закладів вищої освіти.

«Складання національного мультипредметного тесту в Україні вже триває – з 14 травня до 25 червня. До 2 липня в електронному кабінеті вступника вже можна буде сформувати довідку – інформаційну картку з рейтинговими балами, отриманими за тест, – від 100 до 200 балів», – повідомив Вітренко.

І додав, що не пізніше ніж 5 серпня мають оприлюднити рейтингові списки абітурієнтів. Ті вступники, які отримали бюджетне місце, мають виконати всі умови (подати оригінали документів тощо) не пізніше, ніж до 18:00, 8 серпня.

«Зарахування на бюджетну форму навчання відбудеться 10 серпня, на контракт – до 31 жовтня 2024 року. Робота електронних кабінетів припиниться також 31 жовтня», – уточнив посадовець.

І резюмував, що це означатиме повне завершення вступної кампанії 2024 року.

Які документи необхідні для вступу у виші в 2024 році та як їх подати

Зазначається, що вступники можуть подати не більше п’яти заяв на бюджет та до десяти заяв на контракт. Електронну заяву можна подати, заповнивши електронну форму в режимі онлайн на сайті https://vstup.edbo.gov.ua .

Під час реєстрації особа зазначає такі дані:

адресу особистої електронної пошти, до якої особа має доступ. Зазначена адреса буде логіном для входу до особистого електронного кабінету вступника;
пароль для входу до особистого електронного кабінету;
серію та номер документа (одного з документів) про раніше здобуту освіту (основа вступу);
номер, PIN-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (далі – сертифікат ЗНО) / сертифіката НМТ / екзаменаційного листка, що був отриманий під час реєстрації на ЄВІ / ЄФВВ. У разі наявності даних різних років та вступних випробувань, вказується будь-який із передбачених до використання на відповідній основі вступу;
тип, серію (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (у разі відсутності сертифікатів ЗНО / сертифіката НМТ / екзаменаційного листка ЄВІ / ЄФВВ);
реквізити документів, що засвідчують підстави для спеціальних умов участі у вступній кампанії, інформація про які доступна в державних реєстрах.

Особа, яка має підстави для спеціальних умов участі у вступній кампанії, у разі недоступності в державних реєстрах відповідних документів до подання першої заяви, має звернутись до одного з вишів (особисто або електронною поштою, якщо ЗВО спроможний дистанційно провести належну перевірку документів) та надати документи, що підтверджують право для створення в ЄДЕБО картки фізичної особи та завантаження сканованих копій цих документів.

ФОТО – Освіта

Читайте також:

Єдиний вступний іспит-2024: дати, деталі та поради щодо реєстрації

Вступники можуть підтвердити вибір місця навчання за допомогою «Дія. Підпису»

В Україні скасували прохідний бар’єр для вступу на медичні спеціальності. Чому?

Змінено перелік предметів ЗНО для вступу на деякі спеціальності

Джерело: Трибуна – Бровари