Де зникають гроші Гостомеля?

image
26 Вересня 2020, 12:51
Поділитися:

Гостомельський селищний голова Юрій Прилипко не втомлюється повторювати, що більшість проблему селищічерез Ірпінь, який забираєвсігроші. Як тількиГостомельстанесамостійним, то одразу заживе і будутьуселищі «молочні ріки − кисільні береги». Де правда, а де міфчитайте у ексклюзивному інтерв’ю з ексмером Ірпеня, головою партії «Нові обличчя» Володимиром Карплюком. 
− Володимире Андрійовичу, чи справді Гостомель такий багатий?
− Дійсно, уселищі розташовані кілька великих підприємств: ДП «Антонов», ПРАТ «ВЕТРОПАКГостомельський склозавод», ДП «КЮНЕ І НАГЕЛЬ», Бригадашвидкого реагування Національної гвардії України, Чайна фабрика «Unilever» танизкаменшихкомпаній. Люди, які тут працюють, отримуютьзаробітнуплату, а з кожного працюючогоутримуєтьсяподаток на доходи фізичних осіб (ПДФО). Так от, 40% цього податку держава забирає автоматично нагору, а решта (60%) залишається в місцевому бюджеті.
Саме Ірпінська рада, маючи можливості, лобіювала, вживала і вживає заходи, щоб підприємства, виробництво яких розташоване в регіоні, були зареєстровані і сплачували податки до міського бюджету. Саме так було і зДП «Антонов», який територіально розташований у Гостомелі, а податки сплачував до бюджету Києва. До речі, лише ПДФО за 2019 рік від цього підприємства склало майже 40% від усіх підприємств смтГостомель. Чи міг би Прилипко так розмахувати надходженням, якби це підприємство як і раніше сплачувало податки до бюджету Києва? Це стосуєтьсяйінших дрібних підприємств, головні офіси якихрозташованіу Києві. При їх відкритті умовою постає реєстрація за місцем здійснення виробничої діяльності і сплата податків до місцевого бюджету.

За 2019 р. від підприємств Гостомеля до бюджету Ірпіського регіону надійшло 165млнгрн (60%) ПДФО. Станом на 01.09.2020р. – 123,5млнгрн; очікувані надходження до кінця року складуть приблизно 178,5млнгрн.

− Якщо Гостомель буде окремо, всі ці кошти залишаться у них?
− Очевидно, що ні. Адже у державі працює система бюджетного вирівнювання. Це означає, що є середній рівень ПДФО по державі − 2,6 тисячі гривень на душу населення. Половина всього, що понадцю суму (50%) вилучається з місцевого до державного бюджету. Якщо у Гостомелі ПДФО був 6 тисяч, то з іншими населеними пунктами регіону (Ірпінь, Гостомель, Ворзель, Коцюбинське) він складав 2,5. Відтак держава забирала із зведеного бюджету регіону лише 14,6 мільйонів на рік.
За ці кошти утримуваласязокрема йбюджетна сфера, Ірпінь будував поліклініку вторинного рівня, оснащувавлікарню, дитячу поліклініку, міняв магістральні колектори, через які течуть стоки зусьогорегіону, в тому числі із Гостомеля.
Тепер же, коли Гостомель буде окремою громадою, ці кошти не залишаться в регіоні. І не залишаться в Гостомелі. Їх забередержава. Наприклад, щороку в державу забирають половину бюджету міста Києва, оскільки там зареєстрована третина підприємств країни.
За прогнозом фінансового управлінняІрпінської міськради, вилучення коштів до державного бюджету з Гостомельської ОТГстановитиме близько46 мільйонів гривень проти 14,6 мільйонів, які вилучали зі спільного бюджету Приірпіння. 
− Але ж залишається щебагатокоштів. І це значно більше ніж є сьогодні у власному бюджеті Гостомеля.
− Це правда, грошей буде більше. Але і витрат буде значно більше. В Гостомелі доведеться створити цілий ряд служб і управлінь для надання послуг населенню:
• відділ освіти для адміністрування садочків і шкіл ОТГ;
• центр первинної медицини для організації роботи амбулаторій на території ОТГ;
• службисоцзахисту для виплат субсидій, пенсійного фонду − для обслуговування пенсіонерів;
• відділи культури, сім’ї, молоді і спорту, фінансове управління, управління ЖКГ та багато інших служб.
Всі ці служби є в Ірпені. І всігостомельчанитам обслуговуються на рівні з ірпінчанами. Якщо звести разом витрати на заробітнуплату, утримання офісів, комуналку та інше, що треба для цих служб, то сума на 16 тисяч зареєстрованого населення тільки Гостомелястановитиме58млнгрн. Якщо брати села Озера, Горенка, Мощун, то це ще разом до 10 тисяч населення. Тож, кінцева сума буде ще більшою.
Однак, є інша сутнісна проблема. Для роботи усіх цих служб і управлінь в Гостомелі банально немає приміщення. Адже навіть селищна рада орендує свою будівлю у закладу освіти. 

Якщо подивитися на бюджет Гостомеля за останні 3 роки, то бюджет його розвитку складав понад 47 % від загальних витрат, тоді як по місту Ірпінь – 22 %.

− Чому жЮрій Прилипко за 5 років каденції не подбав про створення приміщення, де можна розмістити апарат управління майбутнього ОТГ?
− Щоб побудувати нову адмінбудівлю в Гостомелі потрібно ще50−60мільйонів гривень. А якщо при владі залишиться чинний мер, то вартість сягне не менше100мільйонів і будуватиметься цілуп’ятирічку, боза5роківжодний садок чи школа так і не були збудовані в Гостомелі.
− Чому ж тоді Прилипко так боровся за ОТГ, невже він не знав, що так багато грошей буде вилучатися в бюджети вищого рівня (обласний і державний)? 
− Він або не знав, або робив вигляд що не знає. Юрій Прилипко не створював ОТГ, як він тепер усім розповідає. Його почав створювати його попередник − Анатолій Кириченко. «Гостомель має бути з Ірпенем», − заявляв у той час місцевому телеканалу депутат ірпінської ради Юрій Прилипко. Однак, сівши у крісло мера, він поміняв свою політику.
 Підписуйтесь на нас уФейсбук, Інстаграм, ТелеграмтаYouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!
Читайте також: “Нові обличчя” представили кандидатів у мери на місцевих виборах
Джерело: 04597.com.ua

Джерело: Новости Ірпеня