ДБР у Києві проводить обшуки у податковій: керівництво підозрюють у привласненні 45 млрд гривень, – ФОТО

image
1 Лютого 2023, 13:30
Поділитися:

Вранці в середу, 1 лютого, Державне бюро розслідувань прийшло з обшуками до керівництва Державної податкової служби в Києві. Обшуки проводяться в рамках розслідування ДБР за фактом незаконного привласнення відшкодування ПДВ з державного бюджету.

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

У столичній податковій проводять обшуки, ДБР

Долучайтесь до нашого Telegram-каналу «Головні новини Києва – 44.ua». Там ми публікуємо ще більше новин, щоб ви завжди були в курсі.

Зловживаючи владою та службовим становищем виконуюча обов’язки начальника київської податкової за гроші приймала рішення щодо невідповідності критеріям ризиковості платників податків для низки підприємств. Вона разом з іншими членами комісії без законних на те підстав приймала рішення про відповідність або невідповідність критеріям ризиковості платників податків, що спричинило тяжкі наслідки, – йдеться в повідомленні.

Крім того, за оперативними даними, вона реалізовувала через своїх довірених осіб схеми щодо штучного завищення валових витрат деякими підприємствами, ведення підприємницької діяльності без реєстрації ФОП та подання недостовірних відомостей про доходи.

За експертними оцінками до тіньового обігу потрапляло понад 15 млрд грн.

В іншому епізоді керівництво ГУ ДПС у м. Києві причетне до схем незаконного отримання відшкодування ПДВ, в результаті яких у тіньовий обіг потрапило понад 30 млрд грн.

Посадовці податкової «не помічають» цих схем, підтримують їх існування або напряму беруть в них участь за систематичне отримання оплати своїх «послуг».

Також оперативники ДБР досліджують спосіб життя в. о. начальника Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, який не відповідає рівню її офіційних доходів: вона має 3 квартири в Києві загальною вартістю приблизно 1 млн доларів США, будинок поблизу Києва вартістю приблизно 200 тисяч доларів США, дві автівки вартістю приблизно 150 тисяч доларів США. При цьому одне з авто посадовиці вартістю приблизно 100 тисяч доларів США записане на її особистого водія, доходи якого за останні роки склали не більше 8 тисяч доларів США.

Також жінка користується дорогими прикрасами, виключно дорогим брендовим одягом, золотими годинниками та іншими елітними речами.

Загальна сума встановлених необґрунтованих активів посадовиці складає близько 1,4 млн доларів США.

У межах розслідування кримінального провадження щодо зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки, працівники ДБР проводять обшуки за місцем проживання та роботи фігурантки. Під час слідчих дій вже знайдено 158 тисяч доларів США, 530 тисяч грн та 2,2 тисячі євро, елітні годинники, автомобілі та інше.

У столичній податковій проводять обшуки, ДБР

У столичній податковій проводять обшуки, ДБР

Також ми розповідали раніше про те, що Національна поліція проводить обшуки у приміщеннях ПрАТ АК «Київводоканал». В адміністрації повідомляють, що захід пов’язаний зі справою про рейдерство.

Крім того, писали, що на Київщині заступник голови міськради попався на хабарі. За винагороду у 1300 доларів США чоловік обіцяв приватному підприємцю забезпечити безперешкодну передачу в оренду земельної ділянки, яка перебуває у комунальній власності.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua