Чи штрафуватимуть за шум генераторів під час аварійних відключень? Відповідь МОЗ

Чи штрафуватимуть за шум генераторів під час аварійних відключень? Відповідь МОЗ
18 Червня 2024, 13:22
Поділитися:

В Україні діють санітарно-гігієнічні норми щодо шуму. Однак власників генераторів не штрафуватимуть за перевищення рівня гучності під час аварійних відключень світла.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Законодавство передбачає допустимі рівні звуку у житлових будинках, на прибудинкових територіях, у приміщеннях готелів, гуртожитків, у закладах цивільної інфраструктури, а також у парках і зонах відпочинку.

Однак зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. А також у випадках коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель“, – наголосили у МОЗ.

Водночас робота генераторів може справити негативний ефект на здоров’я людей не лише через шум, а й через вібрації та шкідливі викиди.

Рекомендації щодо встановлення та обслуговування генераторів

Через те, що генератори не мають шумоізоляції, звук його роботи може спричиняти стрес, погіршувати сон і загалом шкодити здоровʼю.

Щоб знизити рівень шуму, варто встановлювати генератор на відстані шість метрів від житлових будинків і спальних приміщень.

У МОЗ також рекомендують обладнати прилад спеціальним кожухом із внутрішньою шумоізоляцією та відведення вихлопних газів.

Встановлювати генератор слід далі від вікон і входів до будівлі. Це може врятувати життя, якщо генератор викидатиме у повітря чадний газ. Якщо генератор стоїть надто близько до приміщення, газ без кольору та запаху може проникати через отвори.

Заправляти генератор треба паливом належної якості, яке немає у складі свинцевих сполук.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама