Чи буде заборонено УПЦ МП в Україні? Верховна рада ухвалила законопроект

image
19 Жовтня 2023, 18:22
Поділитися:

За законопроект, що наблизив заборону Української православної церкви Московського патріархату, сьогодні, 19 жовтня, проголосували депутати Верховної Ради України. Йдеться про урядовий проект закону № 8371, зареєстрований у парламенті в січні цього року. Ним передбачена заборона діяльності в Україні релігійних організацій, керівний центр яких знаходиться в Російській Федерації.

Законопроект у першому читанні підтримали 267 депутатів, проти висловились 15 народних обранців, ще двоє утримались, а 17 не взяли участі в голосуванні.

На думку експертів, проголосований сьогодні законопроект є «найм’якшим» із можливих і передбачає досить тривалу і непросту процедуру повної заборони не лише УПЦ МП, а й усіх інших релігійних громад, пов’язаних із Росією. Втім, до другого читання документ ще можуть змінити і зробити більш категоричним, якщо для цього вистачить голосів.

Попри м’якість та поблажливість законопроекту, в УПЦ вже назвали голосування наступом на права людини та переслідуванням церкви, а депутатам перед голосуванням погрожували «Божою карою». 

Нагадаємо, поки у Верховній Раді не могли набрати необхідну кількість голосів для розгляду цього питання, місцеві ради під тиском громадськості почали на своєму рівні приймати рішення про заборону діяльності УПЦ МП на своїй території. Відповідне рішення прийняли і в Бориспільській громаді. Так, на сесійному засіданні Бориспільської міської ради у червні 2022 року депутати прийняли рішення призупинити на час російської агресії проти України діяльність УПЦ МП на території громади. Ним встановлювалась охорона культових будівель церковних громад УПЦ (МП), вводився особливий режим їх роботи та заборона проведення зборів, мітингів, ходи, а також інших масових заходів, крім проведення служб у храмах. Паралельно міська рада проводила роз’яснювальну роботу серед прихожан УПЦ МП, зокрема, у селах громади, щоб стимулювати їх перейти до Православної церкви України.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама