Чому українцям варто готуватися до частіших відключень світла | Трибуна

image
27 Травня 2024, 21:38
Поділитися:

Після підвищення тарифів на світло, ймовірно, обмеження енергопостачання для українців стануть ще сильнішими. Про це розповів директор енергетичних програм «Центру Разумкова» Володимир Омельченко в одному з матеріалів «РБК-Україна».

Підвищення тарифів є можливістю профінансувати ремонти державних електростанцій. Це, своєю чергою, дозволить забезпечити українців світлом сьогодні та наступної зими. Наразі ж дефіцит вже призвів до запровадження графіків відключенням. Але вони діють не цілодобовою, а переважно в пікові години.

Загалом підвищення тарифів дозволить не лише скоротити борги на ринку, але й оздоровити фінансову ситуацію в енергетичних компаніях. Це не означає, що відновлення потужностей відбуватиметься швидко, втім, процес буде прискорений.

Зокрема існує ризик того, що після підвищення тарифів енергопостачання обмежуватимуть ще сильніше. Це пов’язано, в першу чергу, з літом. Тоді ж ремонтна компанія через спекотну погоду й зростання споживання буде дорожчою.

«Тому дефіцит у системі збільшиться і може бути особливо великим уже в липні. І терміни відключень можуть серйозно збільшитися», – розповів Омельченко.

Найбільше відключення торкнуться Києва

Ймовірно, мешканці Києва найбільше відчують майбутні відключення світла. Сьогодні ж визначення лімітів не враховує наявність критичної інфраструктури, якої у столиці є багато та яка часом працює на всю країну.

Через це обмеження енергопостачання минулого тижня у Києві були більшими, ніж у середньому по країні.

Наразі ж уряд працює над тим, аби розробити справедливі графіки для усіх областей.

Підвищення тарифів на світло

На тлі посилення російських масованих ударів по енергетичній інфраструктурі України, питання підвищення тарифів на світло лунає дедалі частіше.

Як розповідав голова Міністерства енергетики України Герман Галущенко, рішення щодо підвищення тарифу буде ухвалено урядом до кінця травня. Водночас ймовірно підвищення не буде однаковим для всіх.

ФОТО – УНІАН

Читайте також:

Українські мобільні оператори розповіли про стан готовності до відключень світла

Графіки ВІДКЛЮЧЕНЬ світла для Броварів

Перебої зі світлом: скільки цього року коштує генератор, Ecoflow, ДБЖ та повербанк

Інтернет без світла: які броварські провайдери працюють без електроенергії

Джерело: Трибуна – Бровари