Чому деякі люди люблять огидні запахи: відповідає дослідження

Чому деякі люди люблять огидні запахи: відповідає дослідження
3 Липня 2024, 12:44
Поділитися:


Джерело: nationalgeographic.com

Запах гниття

“Трупна квітка” Amorphophallus titanum відома своїм різким запахом, який описують як суміш гнилої риби, стічних вод і трупів. Цей запах використовується для приваблення мух, які запилюють квітку.

Безпечний мазохізм

Психологи вважають, що нас тягне до огидних запахів через явище, яке називається “безпечним мазохізмом”. Це коли ми насолоджуємося чимось небезпечним або неприємним, знаючи, що насправді ми в безпеці.

Американські гірки – чудовий приклад. Ми відчуваємо страх і адреналін, але знаємо, що насправді ми в безпеці. Нюхання “трупної квітки” дає схожий досвід: ми відчуваємо огиду, але знаємо, що насправді нам нічого не загрожує.

Перевірка своїх емоцій

Валері Кертіс, дослідниця огиди, вважає, що нюхання “трупної квітки” – це спосіб перевірити свої емоції.

“Ми мотивовані дізнатися, як пахне труп і подивитися, як ми відреагуємо на нього”, – каже вона.

Ностальгія

Інша причина, чому нас тягне до огидних запахів, – це ностальгія. Запах сигарет може нагадувати про бабусю, а запах свіжоскошеної трави – про дитинство. Запахи часто тісно пов’язані з пам’яттю.

Ефект Пруста

Нейробіологи називають це явище ефектом Пруста. У романі “В пошуках втраченого часу” запах мадленів викликає у оповідача спогади про дитинство.

Дослідження

Дослідження показали, що запахи викликають більш інтенсивні та детальні спогади, ніж звуки, особливо для неприємних спогадів. Запахи, які викликають хороші спогади, можуть покращувати позитивні емоції та зменшувати стрес.

Висновок

Можливо, ми можемо навчитися асоціювати поганий запах з приємним досвідом, як поїздка до ботанічного саду, щоб понюхати “трупну квітку”. Зрештою, один нюх може утримувати спогади на все життя.


Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

  • 8-кілометрове "полотно" з малюнками льодовикового періоду знайдено в нетрях Амазонки

  • Страх нападу і відсутність телефонного зв'язку відлякують жінок-бігунів, – дослідження

  • 50 років тому знайшли кістяк, котрий здійснив революцію в дослідженні людини

  • Розкрито ще одну таємницю Стоунхенджа: загадку "блакитних камінців"

  • Стародавні іспанці використовували ртуть для магічних ритуалівSource link