Через війну в Чорному морі загинуло щонайменше 5 тисяч дельфінів, – еколог

image
1 Серпня 2022, 19:11
Поділитися:

1 серпня 2022 г. 19:05

Через війну в Чорному морі загинуло щонайменше 5 тисяч дельфінів. Подальший запуск ракет з Чорного моря матиме руйнівний вплив на морську екосистему.

Про це KВ стало відомо з повідомленняеколога Національного природного парку “Тузлинський лиман” в Україні Івана Русєва.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Русєв вважає, що нинішні втрати популяції втричі перевищують довоєнні.

“Внаслідок використання гідролока́торів (сонарів) створюються потужні звуки, які негативно впливають на здоров`я тварин: дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації, вони отримують потужну акустичну травму. Страждають дельфіни також і від потужних вибухів у час бомбардування моря, яке довго продовжувалось. При уражені органів навігації і слуху, дельфіні не можуть застосувати ехолокацію, тобто вони стають фактично “сліпими”. Втративши орієнтацію тварини втрачають акустичний контроль над середовищем. “Сліпі” дельфіни знаходяться в стресі та паніці, не можуть орієнтуватися в просторі. В результаті вони потрапляють на усілякі перешкоди, зокрема й міни, розбиваються об скелі”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Ситуація погіршується через те, що російські військові кораблі використовують Чорне море для запуску ракет на територію України.

“І по нашим оцінкам загальна кількість загиблих дельфінів трьох видів у Чорному морі через військові дії становить за найнижчими нашими оцінками щонайменше 5000 особин за період війни 2022 року. До того ще і слід додати той факт, що море викидує на берег не більше 5% від всіх загиблих тварин. Решта 95% просто іде на дно моря і ми не можемо їх зареєструвати. Вони не доступні для виявлення та підрахунку з берега, тому ми вважаємо що за часи війни російських варварів проти України, вже загинуло, імовірно, десятки тисяч дельфінів”, – зазначив Русев.

Раніше екологи повідомляли, що знаходять на берегах Болгарії, Румунії, Туреччини та Українибагато мертвих дельфінів, якігинуть через розпочату РФ війну.

Читайте: Варварські дії військово-морського флоту рашистів спричиняють загибель дельфінів у Чорному морі, – еколог

Фото:Mind.ua

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона